Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO: Soome mardilaadal liitus EKRE-ga hulk huvilisi

21.11.2022
Laadime sisu...

Läinud nädalavahetusel peeti Soomes Helsingis asuvas kunagisse kaablitehasesse rajatud kultuurikeskuses Tuglase Seltsi (Tuglas-Seura) korraldamisel mardilaata, mis vahepealsel paaril aastal koroona tõttu ära jäi.

Seekordne laat oli pühendatud Virumaale ning vastavalt sellele oli lõviosa esinejaid ja laadakauba pakkujaid kas Lääne- või Ida-Virumaalt.

Laata külastas ka Lääne-Virumaalt Riigikokku valitud EKRE saadik Anti Poolamets. Samuti oli koha sisse võtnud EKRE Soome osakond. Osakonda vedav Merliin Grauberg-Riiseberg rääkis, et laat läks neile edukalt.

„Lisandus hulk uusi liikmeid, saime positiivset tagasisidet ja kogemusi,“ märkis ta, lisades, et ka soomlaste seas läksid hästi kaubaks EKRE sümboolikaga tooted.

EKRE on Soomes elavate ja tööl käivate eestlaste hulgas väga populaarne. EKRE Soome osakonnas on tublisti üle 200 liikme.

Mardilaat (Martin-markkinat) on kahepäevane kultuurifestival, kus tutvustatakse Eestit reisisihtkohana, müüakse eesti käsitööd, disaini ja toitu ning tutvustatakse Eesti ühiskonda ja kultuuri mitmekülgse kultuuriprogrammiga.

Martin Markkinat on Soome suurim Eesti kultuuri tutvustav üritus, mida on eelnevatel aastatel külastanud u.15 000 inimest. Toimuvad vestlused Eesti kultuurist ja ühiskonnast.