Vihakõnepartei jõudis otseste ja varjamatute represseerimisähvardusteni

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Reformierakonna “edulugu” nimetavad teised põrumiseks. Pilt on illustratiivne.

Poliitikavaatleja Harri Kingo nendib, et reformierakondlase Hanno Pevkuri suu läbi on see poliitkamp jõudnud kõige jõhkramate ähvardusteni.

“Ma ei oska sellest Delfi hetke esiuudisest – Hanno Pevkuri tekstist muud arvata kui et tegemist on kõige otsesema ähvardusega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui Pevkur ja tema mõttekaaslased peaksid võimule saama, siis ootab kogu koalitsiooni ühine vastutus. Ja see pole enam poliitiline vastutus – maandumine kusagile pehmesse tugitooli. See on siis juriidiline vastutus. Pevkur ei varjagi seda, rääkidest kuriteost ja kurjategijate grupi ühistegevusest ning ühisest vastutusest.

Delfi omalt poolt on Pevkurile truu ja paneb selle ähvarduse etteotsa pildi, mis räägib üheselt koalitsiooni ees ootava karistuse iseloomust.

Niisiis, meie opositsioon on jõudnud varjamatute ähvardusteni. Mis tähendab, nende poolt on oodata üha suuremat ja kasvavat agressiivsust. Loom on nurka aetud ja ta on valmis oma meeleheites ründama.

OK, teadmiseks võetud, mida üks juhtiv reformierakondlane ja tema erakond plaanib. Ja mis ootab koalitsiooni, kui võim riigis peaks vahetuma.

Alles see oli, kui Reformierakond üritas vihakõne vastast seadust menetlusse anda ja Riigikogus vastu võtta. Pevkuri avaldus on aga kraadi võrra kangem kui lihtsalt vihakõne – see on varjamatu ja otsene ähvardamine.

On huvitav oodata ja vaadata, mida Kaja Kallas selle Pevkuri ähvarduse peale kostab. Alles see oli, kui Raimond Kajulaid saatis Riigikogule paki oma ropendusi, et need seadustada. Kaja Kallas teatas selle peale, et Kaljulaid kui RK liige on vaba oma sõnavõttudes. Ja kõik.

Tahaks teada, kas Kaja Kallas püüab samamoodi ennast nüüd ka Pevkuri ähvardustest distantseerida? Või ta hoopis ühineb sellega ja plaksutab? Või vaikib, nagu poleks midagi olnudki? Ma ei usu, et Pevkur miski noomituse selle eest pälvib – omasid vetsust alla ei lasta. Vetsust alla läheks koos Pevkuriga ju kogu Reformierakond.

No näis.

Loomulikult on selline ähvardamine täiesti ebaadekvaatne ja täiesti lubamatu käitumine. Kui tõesti oleks kellegi näol tegemist miski kuritegeliku grupeeringuga, tuleks Pevkuril ja Reformierakonnal pöörduda õiguskaitseorganite poole. Kas politseisse, Prokuratuuri või Kaitsepolitseisse. Ja anda asjadele seaduslik käik.

Praegu on selline ähvardamine oma õiguslikult iseloomult samaväärne kui on lubadus ebameeldivad isikud kusagil pimedal tänaval kinni püüda, kangialusesse tirida ja seal läbi peksta.

Ja NB! – see pole miski Delfi kommentaariumi pätistunud ning vihast vahutav anonüüm, kes midagi sellist kirjutab. See on Reformierakonna üks tippe!

Pevkur pani oma ähvardusega ikka paraja pommi Reformierakonna alla ja ka lõhkas selle pommi.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused