Viimane aeg taanduda: Kersti Kaljulaid ei saa jätkuvalt oma rollist aru

Aeg on oma volitustest mittearusaaval riigipeal taanduda.

President Kersti Kaljulaid hoiab jätkuvalt kindlat joont sekkudes parlamentaarses riigis, nagu Eesti seda on, ikka ja jälle võõrale mänguväljale, andmata endale aru, et pole tema asi, kas ja kuidas ning mille eest ministrid oma alluvaid tööle võtavad või töölt kõrvaldavad.

Isegi Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid tuletab Kaljulaidile juba mitmes kord meelde, et me elame parlamentaarses demokraatias. Presidendi roll ei ole ajada parteipoliitikat, vaid ta peab olema riigi ja rahva neutraalne tasakaalustaja.

Kersti kaljulaid aga näitab oma juba varem korduvalt väljendatud viha EKRE ja tema ministrite vastu varjamatult välja ning kohtudes peaminister Jüri Ratasega ütles ta veendunult, et Martin Helme ei sobi ministriks kasutades sel moel ära politseijuhi juhtumi, et taas poliitiline olukord kõikuma lüüa. Nimelt ütles president, et “õigusriiki kraavi juhtival” rahandusminister Martin Helmel ei peaks olema valitsuses kohta. Ratas aga kinnitas, et valitsuse töö toimib ning kõik osapooled tegutsevad töörahu nimel.

“Kas Kadriorg elab infosulus või ei suuda president jätkuvalt olla erakonnapoliitikast kõrgemal? Mitmes kord peab meelde tuletama, et elame parlamentaarses demokraatias,” küsis selle kõige peale Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid.

Meie äpardunud president pole ikka veel aru saanud, et ta ei sobi rahva sidujaks ning on ülim aeg tema tagandamiseks.

UU

 

Kommentaarid