Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Viinaralli Eesti-Läti piiril kogub tuure ja nullib maksutõusudest planeeritud tulu

18.10.2016
Alkohol
© UU

Möödunud nädalal avati Valgas Läti poolel piiri lähedal veel kaks uut suurt viinapoodi ning peagi planeeritakse ka uue turu avamist, kirjutab Valgamaalane.

Poed hakkavad olema avatud kõigil nädalapäevadel kella kaheksast hommikul kümneni õhtul, sest Lätis alkoholimüügile kehtib piirang vaid hilisõhtust hommikuni. Üks neist, Super Alko kuulub eestlastele. Eesti ärimeestele kuulub ka endises Eesti-Läti maanteepiiripunktist asuv kauplus Alko 1000 ja teine samasugune mis paikneb teatavasti Iklas.

Eesti valitsus on teatavasti kehtestanud alkohoolsetele jookidele kõrged aktsiisimäärad, et parandada maksulaekumisi, täiendada riigikassat ja pärssida halbade harjumuste vohamist rahva seas. Paraku pole neid eesmärke suudetud täita, sest alkomüük kolib Läti piiri äärde ja leidub ka hulgaliselt kliente, kes seal pidevalt märksa odavamat (sh Eestist pärit) odavamat alkohoolset kraami ostmas käivad.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni juht ja Riigikogu rahanduskomisjoni liige Martin Helme ütles Uutele Uudistele, et selline olukord näitab kolme asja: “Esiteks täidab taoline viinaralli Eesti riigi asemel Läti riigi eelarvet, teiseks rahva joomalembus ei saa sugugi piiratud, sest odavat alkoholi käiakse toomas nüüd Lätist. Samuti kolib Eestist välja ettevõtlus, sest ärimehed teevad äri ikka seal, kus selleks on paremad võimalused.”

UU