“Vikerkaarekangelaseks” pärjatud president kaotab ilmselt ühiskonnas veelgi rohkem kandepinda

Eesti,
- Updated
©EPA/Scanpix
President Kaljulaidi jagub nii kirikusse kui ateistide sekka, nii geikogukonda kui ka Kolmandasse maailma. Ainult mitte traditsionaalsesse keskonda. Pilt on illustratiivne.

Meie Kirik kirjutab sellest, kuidas vasakliberaalne maailm on loonud endale uued “vikerkaarekangelased” – presidendi tunnustamine selle geitiitliga aga tähendab, et riigipea seadis sammud eemale ka tõsikristlastest ja traditsioonilise perekonna eest võitlejatest.

Eesti LGBT Ühing omistas vikerkaarekangelase tiitli kümnele inimesele või asutusele, kes on ühingu hinnangul nii sõnades kui tegudes aidanud edendada seksuaalvähemuste kogukonna elu. Lisaks avalikule tunnustusele saavad võitjad ka kangelase märgise, vahendab Meie Kirik.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pärjatute hulgas on näiteks vabariigi president Kersti Kaljulaid ja Eesti luterliku kiriku naispastor Annika Laats, kes on varem saanud 2017. aasta seksuaaltervise edendaja tiitli, Eesti Keele Instituudi eriauhinna “humanistlike väärtuste selge väljendamise eest” ja George Sorose asutatud Avatud Eesti Fondi “koosmeele auhinna”.

LGBT ühingu teatel anti auhind välja kümnes kategoorias ning kangelasteks tituleeriti Annika Laats toetuse ja teavituse eest, Eesti Inimõiguste Keskus juriidilise abi ja teavitustöö eest, Jan Kuusemets, kes avalikult rääkis koolikiusamisest, Kait Sinisalu vaimse tervise spetsialistina, Keio Soomelt kultuuritegelase ja rahva lemmikuna, Punch Drinks inimõigusi toetava ettevõttena, Tartu noorsootöötajad, kes noortele korraldatud ürituse tõttu seisid silmitsi vaenu ja ähvardustega, Uku Lember LGBT+ ajaloo ülikoolikursuse eest ning president Kersti Kaljulaid põhimõttekindluse eest.

Nagu näha, on inimõiguste keskus eemaldunud tegelike inimõiguste eest võitlemisest ja keskendunud seksuaalvähemustele, skandaalne Keio Soomelt aga kuulutatud “rahva lemmikuks” (ehk hoopis geirahva?), ning põhimõttelage (kord kirikus, siis jälle eemal) president Kaljulaid aga saanud geide silmis põhimõttekindlaks – ehtne soroslik maailm.

EELK Risti koguduse õpetaja Annika Laats sai seksuaalvähemuste toetajana avalikult tuntuks seoses sõnavõtuga ETV saates “Suud puhtaks”, mis oli eetris 2017. aasta oktoobris. Saatele reageeris EELK peapiiskop Urmas Viilma, kelle hinnangul ei väljendanud proua Laats kiriku seisukohta.

2019. aasta sügisel osales Annika Laats Rakvere LGBT+ filmifestivali “Festheart” avamisel ning pidas koos Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuuga jumalateenistuse, mida reklaamiti mõnda aega ka homofilmifestivali kodulehel. Need inimesed on unustanud, et nad pole vähemusideoloogiate, vaid Jumala teenrid.

Eesti LGBT Ühing teatab, et hakkab nüüdsest vikerkaarekangelase auhindu välja andma kord aastas maikuus seoses IDAHOTi ehk LGBT-vaenu vastase päevaga. Endi tegevus aga pigem külvab vaenu.

Vikerkaarest on kahju – milles tema süüdi on?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused