Vilja Kiisleri fenomen – alati lõpetada natsi-Saksamaal

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Jaak Madison ja Vilja Kiisler saates “Otse Postimehest”. Intervjueerija on olemuselt palju kordi natslikum kui intervjueeritav.

Juba mõnda aega liigub skandaalse leheneegritari Vilja Kiisleri kohta ütlus, et räägi temaga mida tahes, ikka lõpeb jutt 1930. aastates ja Natsi-Saksamaal.

Ka tema kriitika Postimehe peatoimetaja Peeter Helme arvamusloo kohta algab peakirjaga “Postimehe peatoimetaja Peeter Helme Goebbelsi abiga EKREt normaliseerimas”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kiisler jätkab kohe Goebbelsi tsiteerimisega: “Kõigepealt, pealkirjas nimetatud totaalne sõda. See on Hitleri propagandaministri Joseph Goebbelsi väljend. Totaalse sõja kuulutas Goebbels välja 1943. aastal, et õhutada võitlustahet ja kinnitada usku Hitleri ürituse võitu. Mida peaks järeldama sellest, et Postimehe peatoimetaja peab sobivaks viidata Goebbelsile, küll tema nime nimetamata? Ega ometi teatavat sümpaatiat tema kui ühe põhilise natsiideoloogi suhtes? „Kas te tahate totaalset sõda?” on täpne Goebbelsi tsitaat.”

Kiisler ütleb, et Postimehe peatoimetaja Goebbelsit ei maini, kuid teab ja toob kohe natsliku propagandaministri ise sisse, teades täpselt, mida too on kord öelnud.

Muide, sõjateema toob Postimehes sõnakasutusse veel üks arvamusliider ehk Linnar Priimägi loos: “Sõda sõdade pärast”. “Ajalugu ei ole mitte teadus, vaid rahvaste usk. Sõdade pärast praegu peetav propagandasõda on ajalooline ususõda”, kirjutab kultuuripsühholoog Linnar Priimägi.  Kas temagi on Kiisleri arvates Goebbelsist lähtunud?

Kiisleri seisukohti pole mõtet kajastadagi, see on ajakirjaniku maski taha varjunud vasakliberaali mõttemaailm. Küll aga tahaks temalt küsida, et mis sidemed on mööda lehetoimetusi põrkaval inimesel natsi-Saksamaa ja natsionaalsotsialismiga, et ta igal pool aina seda nähtust näeb? On Kiisler ehk salanats? Vähemalt tema “keelan, käsen, poon ja lasen”-stiil on ehtnatsilik.

Sümpaatia Goebbelsi vastu, mida Kiisler teistele ette heidab, on tema enda rida. Võib eeldada, et demagoogiat ja intervjueeritava hävitamist õpiks Saksamaa propagandaminister Kiislerilt päris hea meelega. Nagu ka natsikohtunik Roland Freisler.

Või on asi selles, et vasakpoolsetel sotsialistidel, kelle häälekandjaks on EPL, on alati olnud hingeline side natsionaalsotsialistidega?

Kindlasti võib veel ka öelda, et rääkigu Kiisler kasvõi lemmikloomadest või toiduvalmistamisest, ilma EKRE-ta selles loos ta hakkama ei saa. Tema ja EPL peavad sedasama totaalset sõda rahvuskonservatiivide vastu. Ja viharavi Kiislerile poleks küll liiast…

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused