Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Viljandi näide: eurosõltuvus ja suveräänsuspuue saadavad erivajadustega lapsed “kuuse alla”

14.11.2023
Eurorahasid on hea kasutada, aga need panevad saaja suurde sõltuvusse jaotajast ehk ta pole enam päris peremees.
© Uued Uudised

Viljandis on tekkinud konflikt, mis näitab, kui suurde sõltuvusse on Eesti sattunud Brüsseli suvast ehk eestlased ei otsusta ise enam suurt midagi, ka siis, kui kõne all on erivajadustega lapsed ja oma haridussüsteem.

Viljandi linnajuhtidel on raske kohustus sulgeda 2025. aastaks erivajadustega lastele mõeldud Kaare kool, vastasel korral võib tekkida kohustus maksta euroliidule tagasi umbes kolm miljonit eurot, mis saadi Paalalinna kooli renoveerimiseks, kirjutab Sakala.

«See on juriidiline, mitte poliitiline küsimus,» vastas haridusminister Kristina Kallas reedel Sakala pärimise peale, millise tähelepanu saab ministeeriumis Viljandi linnajuhtide palve mõelda ühiselt välja skeem, kuidas Kaare kool saaks jätkata ka 2025. aastal.

Ministeerium ei võta seda palvet praegu kaalumisele ning 2016. aastal sõlmitud ja kehtiva lepingu järgi peab Viljandi linnavalitsus Kaare kooli maja sulgema ning lapsed teistesse koolimajadesse ümber paigutama. Viljandi kolmes koolis pole aga uute tulijate tarvis sisuliselt ruutmeetritki, sest juba praegu ei suudeta täita tervisekaitsenõuet, et igal õpilasel peab olema vähemalt kaks ruutmeetrit õpperuumi.

Suveräänses riigis peaks valitsus, ministeerium ja linnavõim saama ise otsustada, mis meile hea on, kuid eurorahad, mille vool peagi lakkab, on tekitanud nii eurosõltuvuse kui ka suveräänsuspuude. Tagajärg on see, et erivajadustega lapsed saadetakse piltlikult öeldes “kuuse alla”.

Uued Uudised