Viljandis avatakse mälestustahvel maestro Roman Toile

Eesti,
©Laura Oks/Õhtuleht
Koorijuht Roman Toi 2014. aastal.

Kolmapäeval, 27. veebruaril kell 12 avatakse Viljandis legendaarse helilooja, koorijuhi ja eestluse hoidja Roman Toi mälestustahvel.

Mälestustahvli avamine toimub Roman Toi Viljandi aukodanikuks nimetamise aastapäeval. 27. veebruaril 1998. aastal omistati Viljandi Linnavolikogu otsusega Roman Toile Viljandi linna aukodaniku nimetus, mis on osaks saanud Viljandi ajaloos varasemalt vaid kahele: Johan Laidonerile ja August Maramaale.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mälestustahvel paigaldatakse Roman Toi lapsepõlvekodu, Eha tn 1 asuva maja seinale.

Mälestustahvli idee üks autorites Jaak Madison ütles, et Viljandi aukodaniku Roman Toi tegevust ja hindamatut panust Eesti rahvuskultuuri säilitamisse pole siiani märgistatud linna avalikus ruumis. “Mul on väga suur rõõm, et lõpuks 21 aastat peale Roman Toi Viljandi aukodanikuks nimetamist saab ta ka omanimelise mälestustahvli kodumaja seinale. Roman Toi elas mitu aastat Eha tn 1 majas ja on olnud eestluse üks suurimaid hoidjaid üle maailma,” ütles Madison.

Mälestustahvli idee autorid on Viljandi linnavolikogu liige Jaak Madison, viljandlane ja Tallinna Mulkide Seltsi liige Meelis Toom ning Mulgimaa kivimeister Kalev Pehme.

Avamisel esineb Meeskoor Sakala ning sõna võtavad Meelis Toom, Jaak Madison, Meeskoor Sakala ja korp! Vironia esindajad.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused