Virginia Woolfi marufeministlikud fuuriad õpetavad naeratades noa selga löömist

Rubriik Eesti On
- Updated
©AP/Scanpix
Elizabeth Taylor ja Richard Burton filmis “Kes kardab Virginia Woolfi?” Feministid näevad ennast ilmselt Marthana, kes peaks kohe-kohe George`l silmad peast välja kratsima…

Skandaalne feministide grupp “Virginia Woolf sind ei karda” üritab ennast maailmale inglinaeratusega reklaamida, varjamaks tegelikku fuuria irvet.

Uutele Uudistele tuli järgnev vihje: “Märkasin, et Facebooki grupp “Virginia Woolf sind ei karda” õhutab oma ametlikes reeglites grupi liikmeid rikkuma “kollaste- konservatiivallikate” autoriõiguseid. Eraldi on välja toodud näidetena järgnevad portaalid: DailyMail, Objektiiv, Kroonika ja Elu24. Reegel on ilmselgelt ajendatud ideoloogilisest pahatahtlikkust soovist takistada klikke portaalile, mille tagajärjeks on vähenenud reklaamitulu, vähenenud vaatamiste arv ning artiklite omavoliline kasutamine portaali kahjustamise eesmärgil.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Antud reegel on grupi moderaatorite poolt sõnastatud järgnevalt: “Facebookis grupist väljaspool loodud sisu kopeerituna või kuvatõmmise kujul võib grupis jagada, kui algne postitus on kõigile avalikult kättesaadav. Autorile viitav info tuleb eemaldada või hägustada. Isikuinfo peitmise reeglit võib eirata juhul, kui tegemist on tuntud poliitiku või muu avaliku elu tegelasega. Tuntud kollaseid-konservatiivallikaid (DailyMail, Objektiiv, Kroonika, Elu24) on eelistatav mitte otse viidata, vaid jagada kuvatõmmistena.”

Üleräägitult tähendab see seda, et feministlikud virginiawoolfid võivad autoriõigusi rikkudes kasutada oma ideoloogilistel eesmärkidel võõraid artikleid, et kedagi maha teha, kuid viidet sellest, kes on loo autor, nad näidata ei taha — järsku hakatakse huvi tundma. Seda näitab ka lisatud tõmmis, millelt näeb, et Georg Kirsbergi ongi juba “ähmastatud”. Kui juba moderaatorid nii ebamoraalselt ja seadusteiravalt tegutsevad, siis mida on oodata kogu grupilt üldse?

Grupp “Virginia Woolf sind ei karda” väidab, et “Foorum on feministlik ning naisi ja LGBTQ+ kogukondi võimestav: postitamine ja arutelu lähtub feminismi põhimõtetest. Vaenu õhutamine on rangelt keelatud.” Ometigi tuli just nende juurest “lumehelbekeste” soov, et üle 50-aastased võiks kiiremini surra ja postitaja lausa ootab ühe sellise kolleegi tööle mitteilmumist koos teatega, et too olevat auto alla jäänud.

“Grupp on feministlik, võrdõiguslik, LGBTQ- sõbralik, vihaõhutamise vastane, stereotüpiseerimise vastane, kehapositiivne, intersektsionaalne,” väidab grupi kodulehekülg. Huvitav, kuidas kujutab see seltskond ette feminismi ehk võitleva naisõigusluse ja vihaõhutamise eraldamist — Lääne-Euroopas on sellise tegevusega alati kaasnenud pöörane viha “valge keskealise heteromehe” vastu. Kui võideldakse kellegi vastu, siis on viha, põlgus ja verbaalne vägivald nähtused, mida inimene küll ületada ei suuda. Või on lesbimaffia avastanud võimaluse, kuidas ideoloogiliste vastastega neid solvamata võidelda?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused