Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Viru-Nigula vallas sõlmiti opositsioonileping

15.11.2021
Valimised
© Uued Uudised

Läinud nädalal, pärast ametlike valimistulemuste väljakuulutamist sõlmisid Lääne-Virumaal Viru-Nigula vallas opositsiooni jäänud valimisliidud Tasakaal ja 4K ning erakonnad Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Keskerakond omavahel ühise tegevuse kokkuleppe. Tegemist on teadaolevalt esimese opositsioonilepinguga Lääne-Virumaal.

Viru-Nigula vallas võttis valimistel kindla võidu valimisliit Meie Kodu, teenides volikokku 12 mandaati 21-st. Meie Kodu ridades kogus enim ehk 424 häält senine vallavanem ja kunagine maavanem, samuti Lääne-Viru omavalitsuste liidu esimees Einar Vallbaum (Isamaa, endine Reformierakonna ja Keskerakonna liige), kes pärast valimisi teatas kohalikule meediale, et kutsub kõik teised volikokku mandaate teeninud valimisliidud ja erakonnad koostööläbirääkimistele.

Nii see muidugi ei läinud. Selle asemel sündis Viru-Nigula vallas hoopis opositsioonileping, kuhu kuulub Vallbaumi vastasleer.

„Kokkuleppe aluseks sai tõdemus, et vallavolinikena esindame me kõigi vallaelanike huvisid, sellistena nagu meie neid näeme. Oleme valmis tegema koostööd ka koalitsiooniga, toetades kõiki nende ettevõtmisi, milliseid peame mõistuspärasteks ja vajalikeks,“ teatasid opositsionäärid pressiteates.

Opositsioonil on volikogus 9 kohta koalitsiooni ehk Vallbaumi valimisliidu 12 koha vastu. EKRE-t esindab volikogus ajaloolane Uno Trumm.