Viru pataljoni juhtum sundis võimupoliitikuid pea veelgi rohkem liiva alla suruma

Eesti,
©Karin Kaljuläte/Ekspress Meedia
Eesti Kaitsevägi õpetab välja pronkssõduri juurde auvalvesse marssijaid.

Tänase vasakvalitsuse suust on võimatu välja pigistada kasvõi väiksematki nõustumist sellega, et Eestis on putinimeelseid ja need on julgeolekuoht – kuigi valitsuspartei juhtkomissar Yana Toom on pesuehtne Kremli sõnumi kandja.

Hetkel on siiski jutt intsidendist Viru pataljonis, mille puhul isamaalasest kaitseminister Jüri Luik kasutab nimekaimu Jüri Ratase demagoogiat – too väitis ka, et küüditatute mälestusküünalde jalgadega peksjad olid vaid purjus huligaanid ja ei mingit seost eesti rahva kannatuste mõnitamise ja maruputinismiga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ka Luige sõnul peituvad Viru jalaväepataljonis veebruari alguses aset leidnud ajateenijate kakluse põhjused noorte meeste kasvatuses. Isegi seda ei mainita, kas peksasaanu oli eestlane ja peksjad venelased. Aga ehk ongi viga kasvatuses – kodus õpetatigi, et “tšuhnasid” tuleb peksta ja Eesti on tegelikult Venemaa oblast, mis on õnnetult ajutise iseseisvuse saanud?

«Nimetatud intsidendi seostamine rahvusega on praeguse info põhjal meelevaldne. Pigem tuleb sellelaadsete vahejuhtumite puhul nii ajateenistuses kui ka väljaspool seda nentida puudujääke noore inimese eelnevas kasvatuses ja hariduses,» märkis Luik.

Luik kirjutas vastuseks riigikogu Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimehe Martin Helme arupärimisele, et ajateenijate kakluse asjaolude väljaselgitamiseks on väeosa ülem algatanud distsiplinaarmenetluse ning seda uurib kriminaalmenetluse raames politsei- ja piirivalveamet, vahendab Postimees.

«Eraldi pean vajalikuks välja tuua, et vene emakeelega ajateenijaid on Viru jalaväepataljonis alla kolmandiku, paljud neist valdavad eesti keelt piisavalt, et väljaõppes edukalt osaleda ning neid, kes seda vajavad, toetatakse nende keelelises arengus. Vene emakeelega ajateenijaid on olnud kaitseväe taasloomisest saati kõigis väeosades ning on ka praegu, mistõttu leian, et kaitseväes on piisavalt teadmust mitmekeelsete ajateenijate gruppidega tegelemisel,» teatas Luik.

Jutt on kahtlemata hea – ka Metsavase puhul tegeldi tema tema kasvatamisega nii hästi, et Kristina Kallase toel sai temast integreerumise musternäide! Ainult FSB moosis hea riigitruu poisi ära…

Võimupoliitikud jätkavad pea liiva alla peitmist – nende arvates pole siinsete venelaste seas putinimeelseid, kõik puha “omad inimesed”, ja igaüks, kes julgeb selles kahelda, on ühiskonna õõnestaja ja rahvustevahelise vaenu õhutaja. Kui vasakkoalitsioon pole otseselt Kremli mõjuagent, siis “kasulik idioot” kohe kindlasti, sest FSB rõõmustab, kuuldes, et Vene hümni laulvad kaitseväelased on keskerakondlastele, sotsidele ja isamaalastele “omad”.

Aga vene keel tungib Tallinnas peale, Kohtla-Järvel kaotatakse eestikeelne kool, varsti on jälle 9. mai koos “surematu polguga” ning Yana Toom, Oudekki Loone viivad Jüri Luige ja Jüri Ratase heakskiidul Aljoša juurde pärja sildiga “Eesti rahvalt.” Kui nad siis veel võimul on…

Allikas: Postimees

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused