Viru praost: palun õnnistust Vene sõduritele, ka nemad on ohvrid (!)

Eesti,
©UU
Rakvere Kolmainu kirik

Tule taevas appi! Teades, kuidas Vene sõdurid vägistavad Ukrainas naisi ja isegi imikuid, tappes ja piinates kohalikke tsiviilelanikke ning küüditades neid kodumaalt, leiab Isamaaliidu ridades Rakvere volikokku kuuluv pastor Tauno Toompuu, et ka Vene sõdurid on selles sõjas ohvrid.

Tänases “Hommik Anuga” saates ütles EELK Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja ja Viru praost Tauno Toompuu, muu hulgas, et ta palub õnnistust ka Vene sõduritele, kes on samamoodi ohvrid. “Nad on oma võimetuse ohvrid teha midagi muud või kuidagi välja astuda sellest olukorrast,” ütles ta.

Kas neil sõdurvärdjatel pole tõesti võimalik teha midagi muud ega kõrvale astuda sellest et vägistada mõnekuune imik, vägistada las oma ema silme ees ja siis mõlemad tappa, lasta julmalt maha inimesed tänavatel, sõita soomukiga lihtsalt üle kohaliku elaniku?!

Toompuu: „Mina näen, et selles sõjas ühtesid ajendab armastus, armastus oma kodumaa vastu, oma rahva, vabaduse vastu. Teistel see puudub, teisi ajendavad madalamad tungid, viha. Alguses oli käsk, tuleb minna, mingil hetkel, kui tulevad kaotused, siis sünnib viha ja ma arvan, et siit see vahe tulebki sisse. Kui sa lähed liikvele ja sinu jõud tuleb madalatest tungidest, siis tulemus ongi väga-väga inetu ja kole. Nagu pühakirjas öeldakse, puud tuntakse viljast, kas on see hea või halb puu. Need sõdurid on ju lõpuks samamoodi ohvrid, isegi kui nad neid jõledusi korda saadavad, on nad oma võimetuse ohvrid teha midagi muud või kuidagi välja astuda sellest olukorrast.

Ta lisas, et palub õnnistust kõigile: „Vene sõduritele ka, sest selle kõige keskel nad tegelikult vajavad väga ja eestpalvet, ka nemad on lõpuks ohvrid. Minu suur õpetaja Jeesus Kristus on öelnud, et palvetega oma vaenlaste eest, õnnistage neid, kes halba teevad.“

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused