Viru praost Tauno Toompuu tekitas vaimulikes oma homosõbralikkusega umbusku

Eesti, Uudised,
©Scanpix

See, et hiljuti Rakveres peetud LGBT+ filmifestivali Festheart programmi lülitati ka pühapäevane kiriku jumalateenistus, ajas mitmel Viru praostkonna vaimulikul kopsu üle maksa ning Viru praosti Tauno Toompuu, kes on ühtlasi ka Rakvere kolmainu koguduse pastor, vastu tekkis umbusaldus. Tänasel sinodil pidi see teema kõne alla tulema.

Tauno Toompuu eitas Virumaa Teatajale versiooni, et surve tema võimalikuks umbusaldamiseks tuli kõrgematest kirikuringkondadest. “Jah, rääkisin sel teemal ka peapiiskop Urmas Viilmaaga. Tema tegi ettepaneku kõrvaldada Festhearti kavast jumalateenistusele viitav teave ja nii ka tegime.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Etteheiteid kostis enne 4.–6. oktoobrini toimunud LGBT+ filmifestivali Festheart, mille programmis sisaldus muu hulgas jumalateenistus Rakvere Kolmainu kirikus. Mõned inimesed, sealhulgas kirikuõpetajad, tõlgendasid seda nii, et jumalateenistus toimub festivali raames ja on spetsiaalne “geijumalateenistus”.

Kuigi Toompuu selgitas, et nii see mõeldud polnud ning tegemist oli tavalise pühapäevase jumalateenistusega, siis altarit ehtinud ühemõttelised vikerkaarevärvides lilleseaded rääkisid küll teist keelt..

“Teatud meediakanalid andsid sellele üritusele oma kajastuse ja nõnda tekkis mõnel inimesel küsimus, kas praost tegelebki nüüd homopropagandaga,” rääkis Tauno Toompuu, kes samas seda eitas. „Vaimulik, ammugi mitte praost ei saa minna vastuollu kiriku õpetusega. Luterliku kiriku seisukoht on, et abielu on mehe ja naise vaheline suhe. Samuti mõistetakse seksuaalsuhteid kui mehe ja naise vahelisi suhteid, mitte suhteid samasooliste vahel,“ rääkis kirikuõpetaja, kelle tegevus LGBT liikumist igati toetades annab küll märku kõigest muust.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused