Võimukõnelused: venekeelsed koolid ei lähe eestikeelseks ja leping Ühtse Venemaaga jääb

Eesti,
Kaja Kallas

Reformierakond lasi juba lipu poolde vardasse ja püksid rebadele, kui Keskerakonnaga koalitsioonikõnelused päädisid otsusega – eestikeelsele haridusele üleminek hakkab toimuma järk-järgult, alustades lasteaedadest ( nagu eelmisel valitsuselgi) ja Leping Ühtse Venemaaga jääb kehtima.

Kõik see kaks aastat tuututas Reformierakond eestikeelse hariduse olulisuse teemat, Jürgen Ligi käis kultuurikomisjonis oma seaduseelnõuga, kus taheti juba 2021. aasta sügisest kõik koolid eestikeelseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Signe Kivi väristas eestikeelse hariduse pärast pead mitu tundi riigikogu puldis, kuidas kohe peab üle minema.

Nüüd äkki on Reformierakonnal aega küll! Ilusat eesti keelt ei ole vaja ja segregratsioon on üleöö vastuvõetav.

„Meie muidugi teadsime kogu aeg, et kõik nende ettepanekud ja eelnõud ja krokodillipisarad eestikeelse hariduse osas on võltsid nagu hiina pärlikee. Nüüd on see kõigile avalikult näha,“ kommenteeris riigikogu hariduse- ja kultuurikomisjoni liige Helle-Moonika Helme (EKRE).

Eilsel pressikonverentsil küsiti Repsilt ja Kallaselt ka Keskerakonna lepingu kohta Ühtse Venemaa kohta ning kas seda oleks mõistlik pärast opositsionääri Aleksei Navalnõi kinnipidamist lõpetada. Reps vastas, et 2004. aastal lepingut sõlmides olid olud hoopis teised ning Navalnõi kinnipidamise on hukka mõistnud lisaks teistele Euroopa liidritele ka Keskerakonna esimees Jüri Ratas.

“Pole mingit küsimust, kuidas suhtume sellesse. Mis puutub lepingusse, oleme korduvalt öelnud, et seda pole kunagi aktiivselt muudetud ja ta on viisakalt öeldes sisulises mõttes üsna selgelt ära unustatud,” ütles Reps.

Kallas ütles, et lepingu lõpetamist arutati laupäeval. “Aga on tõsi, et Keskerakond on olnud neli aastat peaministripartei ja oma tegevusega pole nad näidanud, et seaksid Eesti julgeolekut või kaitset tänu sellele lepingule kahtluse alla. Ja nagu varemalt on selgitatud, siis Keskerakonna juhid ütlesid, et seda lepingut pole võimalik tükkideks tõmmata. Oluline on see, et sellest lepingust ei tule mingeid tagajärgi,” sõnas Reformierakonna juht.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused