Võlgades Leedo kohtumine võlgades Reformierakonnaga 45 000-lise annetuse kaudu – käsi peseb kätt?

Vjatšeslav Leedo on Reformierakonnaga varemgi käepigistusi vahetanud. Pildil on ta kunagise majandusministri Kristen Michaliga.

Hiljuti avaldati erakondadele tehtud annetused ja neid teinud isikud, ning seal kohtusid omal moel ärimees Vjatšeslav Leedo ja Reformierakond.

Parteidest kogus kolmandas kvartalis enim annetusi (120 389 eurot) Reformierakond, millest omakorda suurima panuse andis ettevõtja Vjatšeslav Leedo 45 000 euro suurune toetus, vahendab rahvusringhääling.

Mis ühendab neid kahte, suurärimeest ja oravaparteilasi? Eks ikka võlgnevused! “Kui Reformierakonna võlg oli aasta alguses üle 800 000 euro, siis peasekretär Kert Valdaru sõnul on võlg praegu 180 000,” kirjutas ERR 11. oktoobril.

Vjatšeslav Leedo rahalistest raskustest kirjutas ERR põhjalikult juuli lõpus “Mitmed Vjatšeslav Leedo ettevõtted paistavad silma suure maksuvõlaga.” 9. oktoobril aga kirjutab Eesti Päevaleht loos “Skisofreeniline olukord. Algab pankrotivaidlus Leedo vs. Leedo” järgmist “Vjatšeslav Leedo firma Holostovi Kinnisvarahaldus esitas kohtusse Leedo teise firma SLK pankrotiavalduse.” Üks alapealkiri küsib aga: “Leedo vajab raha?”

Kui ühel ärimehel on segased seisud, siis miks ta annetab ühele opositsioonierakonnale, kellega pole tal alati head suhted olnud – ta on üht nende poliitikut altkäemaksu küsimises süüdistanud. Kas Leedo loodab oravaparteilaste võimuletulekut ja seejärel lihtsamaid lahendusi oma probleemidele?

Vjatšeslav Leedo olla Delfi sõnul öelnud Äripäeva konverentsil, et ta maksis Reformierakonnale sellepärast, et ta on pensionär ja nood lubasid natuke pensione tõsta, mis on muidugi huumor.

Reformierakonnale ei tundu maksuvõlglaselt raha vastu võtmine samuti mingiks probleemiks olevat. Erakonna peasekretär Kert Valdaru ütles Delfile, et nemad olevat lubanud teha korda segaduse maksudega ja ilmselt seetõttu otsustas Leedo neid ka toetada. Nagu näha, sellist küsimust, et kuidas võlglaselt raha vastu võtmine eetiliselt välja näeb, ilmselt Reformierakonnas ei tekkinud.

“Need 45 000 oleks tulnud kulutada maksuametile võla kustutamiseks, nüüd aga toidab see mingit teist ahelat,” ütleb üks Uutele Uudistele kirjutanud inimene. “Maksuvõlgu on Leedol palju. Ainus plussmärgiga äri on tal praegu lihakombinaat, Hiina puitmajad on mull, mille ülespuhumist on kultiveerinud ajakirjandus. Tegelikult on tal seal ainult üks EAS-i rahaga ostetud seade, miljonite investeeringud on liialdus.”

Lühidalt kokku võttes – võlgades Reformierakonna jaoks ei haise ükski raha, mis aitab kõvalt opositsioonipingilt taas pehmesse võimutooli prantsatada; võlgades Vjatšeslav Leedo vaatab Reformierakonna poole, kes on suurte segaduste ja sigaduste meister, alates VEB Fondist ja lõpetades Danske rahapesuga, ning kelle võimule pääsedes saab Leedo oma annetatud raha toel ehk mõnesse skeemi või toiduahelasse pugeda.

Kommentaarid