Vootele Päi lugu Postimehes – epideemiline vihkamine, mida noorel mehel on võimatu taltsutada

Vootele Päil ei sattunud ilmselt ühtegi pesapallikurikat käeulatusse, muidu oleks “EKRE natsid” saanud nii et tolmab! Pilt on illustratiivne.

Postimehes on taas kokku kirjutatud üks selgest mõistusepuudusest ja paduvihast tingitud lapsik üllitis, mille autoriks on Vootele Päi.

Kogu lugu kubiseb tendentslikkusest, ülepingutatusest, labasest sõimust ja valeinfost. Päi jätab mulje, nagu oleks kurjategijad ainult EKRE-s – aga enne seda võttis Delfi ajakirjanik Joosep Tiks ette Eesti 200 poliitprojekti ja leidis ka sealt kriminaalselt karistatuid! Ja mida on veel oodata peagi ilmselt järgnevalt Keskerakonnalt!

Järgmisena ei tee Päi vahet Objektiivil ja EKRE-l. Objektiiv.ee on Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks uudiste- ja arvamusportaal, EKRE-l on oma meediakanalid. Ka duellile kutsuja ei ole EKRE-ga seotud. Küll aga kannab Päi üliemotsionaalne sõnavõtt kõiki vihakõne väidetavaid tunnuseid kuni inimeste otsese mõnitamiseni a la “paberil haritud paberiteta hullud” – selle eest saaks “Radari” nutukooris “ata-ata”. Muidugi kui nad ei teaks, et see on rahvuskonservatiivide vastu suunatud, sest siis on see lubatav.

Edasi aga järgneb: madalad instinktid, viha, hirm, valeinformatsioon, vastasseis – kulla noormees, mõelge midagi uut välja, te plagieerite sadu eelnevalt sõna võtnud sapipritse! Kõik uudised, mida Päi kunagi on lugenud, on tal sassis: Gdanski linnapea pussitas tegelikult surnuks ebastabiilne ja kohtulikult karistatud mees, kelle arvates tapetu koduerakond Kodanikuplatvorm pani ta süütuna vangi – vihaõhutajale aga kõlbab see juhtum siltide kleepimiseks küll.

Vootele Päi kirjutab: “Riigis, kus eurosaadik saab riigikogu ees jalaga tagumikku, ei tasu kindlasti välistada «liberastide» pussitamist.” Jällegi, sopapritsija ei tea vist seda, et seesama eurosaadik on lubanud “kodanlikele natsionalistidele” kuklalaske ja “molli anda”.

Jutt aga läheb aina huvitavamaks – Päi teab, mida ei tea politsei ehk täpsemalt Vao pagulaskeskuse seina süütajaid. “Meenutagem, et edumeelsemad kaasmaalased panid juba 2015. septembris Vao pagulaskeskusele tule otsa. /…/ Muidu võtavad agaramad asja ette kodanikualgatuse korras, nagu nägime Vaos.” Politsei, pöörduge Vootele Päi poole, tema teab ja nimetab nende nimed, kes Vao seina põlema panid! (Politsei ise on tunnistanud, et uurimine pole tulemusi andnud).

Päi võtab ette EKRE tuntumad nimed ja küsib neilt: kuidas te saate olla ühes erakonnas 8700 inimese seas leitud paari kurjategijaga, kelle kohta EKRE paraku selgitas, miks kõikide tausta pole suudetud kontrollida – ühele labasele sõimajale pole vaja seda üle seletada.

“Või miks soovib kardioloog Hasso Uuetoa pakkuda oma nägu erakonnale, mis ei toeta haridus- ja teadusrahastuse tõstmist?” Kui tausta ei tea, pole mõtet lollusi välja ajada – EKRE hoidus presidendi tühikargajalikust algatusest kõrvale, sest seal arutletud rahastusprotsent oli juba aastatetagune, mida pole suudetud tagada, ja EKRE pakkus omalt poolt kõrgema protsendi.

Kus tuleb Vootele Päi kurjustav jutt? Vastus on siin: “Näiteks 2015. varasuvel võttis Reformierakond Taavi Rõivase juhtimisel rändeküsimuses selgelt solidaarse, avatud ja humaanse positsiooni, laskmata paremäärmuslikul populismil end painutada.” Tegu on ju peenhäälestaja Rõivase jüngrikesega! Sealt ka justkui otse Rõivase suust tulnud Vao-süüdistus!

Seepärast pole mõtet analüüsida Päi juttu EKRE amatööridest, kes oskavat ainult lõhestada; nirisevast vihkamisest ja vägivallast, mis muide lausa voolab sealt, kus Päi arvamuse trükitekst lõpeb – “epideemiline vihkamine, mida võimatu taltsutada” on kõige tuntavam autori enda käekirjast.

Kahju, et Eestis pole sõltumatuid vihakõne eksperte – Vootele Päi üllitis oleks hea uurimistöö sellest, kuidas mõnesse tuhandesse tähemärki on võimalik ära mahutada nii palju õelust, sapisust, viha ja rumalust! Jutt on sedavõrd räige, et isegi Postimees on distantseerunud, kirjutades alla: Autor väljendab isiklikke seisukohti. Too aga oma sopaloopimist mõistagi vihakõneks ei pea – ta näitas ainult neile vastikutele ekrelastele “koha kätte”!

Allikas: Postimees

Kommentaarid