Võrdsusvolinik Liisa Pakosta väänab Põhiseaduse võrdsusprintsiipi oma äranägemise järgi

Eesti,
LIISA PAKOSTA

Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku Liisa Pakosta ettekanne Pärnu volikogus oli täis vastuolusid ja selget vassimist.

Kõigepealt tõlgendab Liisa Pakosta omatahtsi Põhiseadust, pannes selle rääkima seda, mida tahab tema.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Põhiseaduse § 12 ütleb: “Kõik on seaduse ees võrdsed. Kedagi ei tohi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude veendumuste, samuti varalise ja sotsiaalse seisundi või muude asjaolude tõttu.”

Seksuaalse suunitluse võib panna küll “muude asjaolude alla”, kuid selline tõlgendus nagu Pakosta teeb, on meelevaldne.

“Põhiseaduse paragarahv 12 keelab igasuguse diskrimineerimise – kedagi ei tohi halvustada ega tõrjuda asjade eest, mida ta ise muuta ei saa. Muuta ei saa rahvust, nahavärvi, vanust, sugu, puuet ega seksuaalset sättumust,” kõlab Pakosta uus versioon.

“Mida see seksuaalne sättumus siis tähendab, millest seadus räägib? See tähendab, et inimesele meeldib olla suhtes endast erinevast soost inimesega või endaga samast soost inimesega. Seksuaalne sättumus võib olla heteroseksuaalne ja võib olla homoseksuaalne,” selgitas Pakosta.

Ei, Pakosta, Põhiseadus ei räägi seksuaalsest sättumusest, ta räägib abstraktsetest “muudest asjadest”, mille alla ei tohi keegi suruda midagi oma äranägemise järgi.

Vahemärkusena võiks öelda, et kui Pakosta ütleb, et rahvust ei saa muuta, siis president Kaljulaid üritab neegritele ja venelastele eestlust pakkudes pidevalt nende rahvust muuta. Soo muutmiseks pakkusid Margus Tsahkna ja Jevgeni Ossinovski välja võimaluse seda kaks korda aastas teha. Teatud puuete kaotamine on tänapäeval vägagi võimalik – see olgu näiteks, kuidas Pakosta mõistetega mängib, rääkimata sellest, et ta on seksuaalsuste osas unustanud biseksuaalsuse.

“Kui Pärnu linnas inimene tunneb, et teda jälitatakse, pildistatakse, tema peale röögitakse või nõutakse tegevuse keelustamist, tema mittetulundusühingu asutamise õiguse keelustamist, siis see on ju põhiseaduse vastane. Kui on Eestis erakond, kes soovib muuta Eesti põhiseadust, soovib muuta seal inimese õigust olla võrdselt koheldud, olla lugupeetud, selleks tuleb algatada põhiseaduse muudatus,” kommenteeris Pakosta.

Jällegi – EKRE ei soovi Põhiseadust võrdse kohtlemise osas muuta, vaid soovib, et seda võrdsussätet ei väänataks ega kasutataks lausa iga kapriisi meelevaldseks õigustamiseks. Moment “teda jälitatakse, pildistatakse, tema peale röögitakse või nõutakse tegevuse keelustamist” on käsitletav väärteo või kriminaalseaduste raames, selleks ei pea Põhiseadust välja otsima.

Pakosta aga püüab sel moel geiagenda leviku vastu protesteerijaid hirmutada.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused