Võrdsusvoliniku Liisa Pakosta käe all on see ametikoht muutunud poliitkomissari institutsiooniks

Eesti,
©Erki Evestus
Nii näeb välja Liisa Pakosta töö.

Teisipäeval algab soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinikuks Liisa-Ly Pakosta uus ametiaeg ja sel puhul on asjaosalised ise avaldanud lääget tunnustust inimesele, kes ei tegutse mitte erapooletult, nagu selline ametikoht eeldaks, vaid ideoloogiliselt.

Tegelikult viis võrdsusvoliniku ameti ideoloogilisele tasemele juba eelmine samas ametis töötanud Mari-Liis Sepper, kes ei varjanudki oma feministlikku tausta. Pakosta on seda joont jätkanud, kuigi märksa rafineeritumalt. Tema suur toetus sooneutraalsusele ja sagedased valitsusvastased rünnakud näitavad, et ta on laetud nii ideoloogiliselt kui poliitiliselt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pakostat toetanud sotsiaalminister Tanel Kiik on teda upitades öelnud: “Loodan ka tulevikus meie heale koostööle erinevates valdkondades ja sekkumist vajavates küsimustes, mis puudutavad näiteks soolise palgalõhe vähendamist, mitmekesisuse toetamist, diskrimineerimise ärahoidmist ning kõigi ühiskonnaliikmete võrdset kohtlemist.”

Siin tekitab kõik küsimusi. Palgalõhe otsimine on Pakosta käes muutunud kinniideeks ja võitluseks võitluse nimel. Ühiskonnaliikmete võrdne kohtlemine muutub Eesti ühiskonnas protsessiks, kus võrdsustatakse kõike ja kõiki, hoolimata sellest, et seadusandlus seda enamasti ei luba (näiteks kodanikud versus mittekodanikud), diskrimineerimise otsimine on muutumas nõiajahiks ja “mitmekesisus” tähendab multikultuurse ühiskonna loomist rahvusriigi asemele.

Pakosta puhul on juhitud tähelepanu ka tema valedele nõutava hariduse osas. Andres Raid Liisa Pakostale: kas on olemas võrdset kohtlemist või on võrdsusvolinik võrdsetest võrdsem?

Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik on iseseisvalt tegutsev, sõltumatu ja erapooletu asjatundja, väidetakse ametikirjelduses. Ometigi on Liisa Pakosta alati kaitsnud ainult neid, kelle tegevus mahub vasakpoolsesse ja liberaalsesse ideoloogiaruumi.

Konservatiivse maailmavaatega inimesed, kristlased, traditsioonilise pere toetajad ja rahvuslased, keda diskrimineeritakse massiliselt sotsiaalmeedias, ajakirjanduses, töökohtadel ja mujal ühiskondlikus elus, ei leia Pakosta poolt vähimatki kaitset. Kui jälgida tema hoolealuseid, siis nendeks on just need, keda neomarksistlik Frankfurti koolkond uuteks kaitstavateks valis: migrandid, naised ja vähemused. M.O.T.T.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused