Võru kutsub kõiki reedel, 21. oktoobril 2016, Tahteväljenduspäevale

Rubriik Eesti On
- Updated
Ain Saar 2016

29 aastat tagasi kogunes Võru surnuaiale Vabadussõjas langenute kalmudele austust avaldama ligemale 3500 inimest.

1987 aasta oktoobris olid omaalgatuse korras kolm Võru noormeest: 19- aastane Ain Saar , 17-aastane Meelis Ivask ja 20- aastane Argo Männimets asunud korrastama Vabadussõjas langenute hauaplatse ausambaid. Võru noored, kes sama aasta lõpus koondusid Vaba- Sõltumatu Noorte Kolonni Nr. 1 ja kutsusid rahva meeleavaldusele. 21. oktoobril 1987. a. näitas eesti rahvas esmakordselt üle pika aja oma vabadustahet. Sellel kommunismivastasel meeleavaldusel kandis rahvas Eestis esmakordselt oma peade kohal avalikult sini-must-valget lippu!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Antud sündmust meeles pidades tähistabki Võru linn 21. oktoobril võrulaste Tahteväljenduspäeva.  Ka Vabadussõjas langenute mälestussammast hakkas Võru Noortekolonn Ain Saare (fotol) juhtimisel taastama ning see taasavati Võidupühal 23. juunil 1988. a. ligemale 8000 inimese osavõtu

Kodanikualgatuse korras on toonane kolonni juht vabadusvõitleja Ain Saar esitatud presidendile riikliku teenetemärgi saamiseks. Rahvas on oma toetusallkirju andnud Võrumaa Keskraamatukogus, Kultuurimajas „Kannel”, Kaitseliidu Võrumaa Malevas, „ Võrumaa Teataja“ toimetuses. Hetkeseisuga on antud 290 allkirja. Võru Kultuurimajas“Kannel“ toimub 21. oktoobril kell 17.00 algab võrulaste Tahteväljenduspäeva üritus, kus kõneleb ka Ain Saar ja näidatakse  filmilõike möödanikust.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused