Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VOX POPULI: rahvas kiidab ja üllatub

-
18.08.2023
Mart ja Martin Helme

Postimehes eile ilmunud ajakirjanik Indrek Schwede arvamuslugu „Ka Helmeid peab kiitma“, kus ta kiidab Martin ja Mart Helme isikuomadusi ja poliitikutugevusi, on leidnud laialdast ja positiivset vastukaja.

Kommentaariumis suures enamuses nõustutakse artikli autoriga ning samas avaldatakse imestust ja ühtlasi tunnustust, et sellise kolumni ilmumine üldse Postimehes võimalikuks sai.

Mõned näited:

*Meenub üks teledebatt kus Kaja teatas optimistlikult et ühendame ennast Taani meretuuleparkide ja Norra odava elektri külge ja meil olevat elektrit küllaga, mille peale Martin vastas et siia ei jõua selles piuksugi, vaid müüakse Saksamaale ja Inglismaale. Täna on reaalsus et isegi meie oma tuuleparkide jaoks ehitatakse ekspordiliine lõuna suunas, rääkimata transiidina Lätti minevast Soome elektrist. Kellel siis õigus oli?

 

*Hästi sõnaosavatena ja väga intelligentsetena on nad mõlemad ideaalsed opositsiooni esindajad, et võimulolijate vigu ja möödalaskmisi välja tuua ning mitte lasta nende lollustel üle pea kasvada.

 

*Loe ja imesta, et Postimees polegi maha saanud följetoniga Helmete mõnitamiseks, vaid Indrek Schwede jagab ausalt ja avameelselt kiitvaid sõnu EKRE juhtpoliitikute kohta. Võib vaid ette kujutada, milline hammasta kiristamine käivitub selle peale sotside ja oravate punanurkades-parteikontorites. Isa ja poeg Mart ja Martin Helme on tõesti väga andekad inimesed nii verbaalse väljendusoskuse kui laia silmaringi poolest. Ja nende saadet „Räägime asjast” pühapäeva ennelõunal on alati nauditav kuulata. Kahjuks EV peaminister Kaja Kallas on oma isa hale vari. Kuigi Siim Kallase, reformikommunisti maailmavaade ei kattu vähemalgi määral siinkirjutaja maailmavaatega, tuleb tõdeda, et rumal mees ta pole. Paraku on aga tütreke Kaja pärinud oma vanematelt, sündides hõbelusikas suus, vaid kena välimuse. Pirtsaka mõisapreili silmaringi laiust võib aga võrrelda hiire urruauguga. Kuidas muidu kõneleb ta tõsimeeli elektrimolekulidest ja sellest, et ukrainlased pole slaavlased.

 

*Väga julge ja aus artikkel. Loodetavasti ei järgne sellele ajakirjaniku vallandamine või tühistamine.

 

*Väga hea, et selline tekst ilmus. Eesti on nii väike, USA või Saksamaa järeletegemine, kus suur osa ühiskonnast, ja nende vaateid esindavad parteid on surutud “tulemüüri” taha, meile ei sobi.

 

*Pooldan Helmete jutupunkte eesti rahva püsimajäämisest, paduliberalismist, Lääne tingimusteta usaldusväärsusest.

 

*Eesti poliitikud võrreldes Helmetega on üldse hajameelsed. Ratas on siin heaks näiteks. Kallaseid ja nende valijaid iseloomustab juba Alzheimeri tõbi.

 

*Intellektuaalne haare ja intellektuaalne ausus, haruldased omadused nagunii juba üldiselt, kuid tänapäeva Brüssel-poliitikas eriliselt, sest ideoloogiline poliitkuulekus tapab ka võimaliku intellektuaalse haarde igal juhul. Ja sellega tentsikuna leppimine inimese. Kogu meie poliitika ja poliitikud on üht nägu, ideoloogilise poliitkuulekuse nukud. Helmed erinevad sajaprotsendiliselt. Hakkasin kohe „Räägime asjast“ saadet kuulama ja tõesti, ma lihtsalt ei oleks saanud enam hingata, kui Helmed tõeselt tõestest asjadest rääkima poleks hakanud. Aga see juhtus. Ja see on Eesti päästerõngas. On veel võimalik, et meie rahvusriik, rahvas, keel, eesti kool ja kõik sellega seonduv ei hukkugi.

 

*Martin Helme on Eestis läbi aegade üks andekamaid ja võimekamaid poliitikuid. Teised võivad särki rebida (Martini väljend) palju tahavad, ikka jäävad alla. Ma arvan, see ongi põhjus, miks EKRE esimeest vahetama survestatakse ja kiitma ei kiputa…trumbid tuleb ära võtta.

 

*Helmete intellektuaalne haare on nauditav. Rahandusministrina oli noor – Helme viimase aja parimaid.

 

*Erakordne sündmus tõepoolest. Huvitav, seda artiklit lugedes meenuvad 80-ndad aastad. Siis ei suutnud ka mõnikord ära imestada kui julgelt ajaleht Edasi mõnes artiklis tabuteemadest kirjutas…

 

Loe lisaks: 

 

https://arvamus.postimees.ee/7836427/indrek-schwede-ka-helmeid-peab-kiitma