Vsevolod Jürgenson Kaja Kallasele: teist on saanud liberaalpopulistlik survegrupp

Eesti,

Reformierakonna esimees Kaja Kallas üritab moosida kahe koalitsioonierakonna toetajaid ja Mustamäe Linnaosakogu liige Vsevolod Jürgenson kirjutab talle vastuse.

“Lp Kaja Kallas! Valitsuse ja Eesti riigi vastase hüsteeria asemel ootaks argumenteeritud selgitust, mida on teinud see valitsus viletsamini, kui tegi Eesti riiki kurnanud Reformierakonna seisakuvalitsus. Et osa valitsusliikmetest kasutab mehist kõnepruuki? Aga Teie ja Teie pooldajad lalisevad nagu solvunud teismelised. Kas see peaks täie aruga inimestele rohkem meeldima kui EKRE sajatused?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nähtavasti on Teie nõunike hulgas neid, kes topeltmängu harrastades Teile äärmiselt nigelat käitumismustrit peale suruvad. Ratast umbusaldades lõikate pikaks ajaks ära võimaluse temaga koalitsiooni minna. Muidugi olete ka ise tunnistanud, et ega umbusaldus läbi ei lähe. Miks siis kutsute üles inimesi, kellel muudki teha, kui Teile võimulttõukamisdepressiooni puhul kaasa tunda, sellest tühikargamisest osa võtma?

Hea opositsiooni tunneb ära konstruktiivsest kriitikast. Reformierakond on teie eklektilisel juhtimisel omandanud liberaalpopulistliku survegrupi tunnused. Saage taas normaalseks erakonnaks ja siis on ehk ka lootust muutuda taas tõsiseltvõetavaks poliitiliseks jõuks.”

Kaja Kallase pöördumine

“Paljud meie toetajad on minuga ühendust võtnud küsimaks, et mis meie saame teha, et see valitsusõudus lõppeks? Aga minu juurde on tänaval, poes, kontserdil, trammis tulnud ka inimesi öeldes: “Ma valisin küll Isamaad/Keskerakonda, aga sellist valitsust ma ei soovinud. Palun tehke midagi, et see lõppeks“. Opositsioonina saame meie esitada umbusaldusavaldusi ja hoida survet, aga need umbusaldusavaldused ei lähe läbi kuniks neid ei toeta saadikud koalitsioonist. Hääletus on avalik. See tähendab, et hiljem saab vaadata, kuidas saadik on hääletanud. Kui praegu kardavad koalitsioonisaadikud oma erakonna juhtkonna tahte vastu hääletada, siis tegelikkuses peaksid nad hoopis kartma oma valijate tahte vastaselt hääletada.

Seega, pöördun Sinu, kui Isamaa või Keskerakonna valija poole, kes Sa mulle kirjutad või tänaval juurde tuled: palun võta ühendust saadikuga, kellele Sa oma hääle neil valimistel usaldasid. Ütle talle, et Sa pole andnud mandaati sellise valitsuse toetuseks. Koputa oma saadiku südametunnistusele ja anna talle teada, et soovid, et ta toetaks valitsuse umbusaldamist. Sinu hääl on see, mis tema Riigikokku tõi ja tal on moraalne kohus Sind kuulata. Valitsuse umbusaldushääletus toimub sel reedel.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused