VTA juht Indrek Halliste lahkub ametist – kas ministri kukutamine tõi liiga palju jamasid välja?

Eesti,
- Updated
©Scanpix
VTA-d süüdistatakse kalatööstuse M.V.Wooli hävitamises.

Kui maaeluministeeriumi ametnikud asusid kord nende tööd kontrollivat minister Mart Järvikut ründama, siis ei arvanud nad ilmselt, et VTA ja PRIA satuvad skandaalide tõttu ise löögi alla.

Kuigi Mart Järvik lahkus, tuli edaspidise käigus välja tohutult ametkondade endi töös olevaid kitsaskohti, VTA ja PRIA jäid ka ministri tagandamise järel kõrgendatud tähelepanu alla (mida ametnikud polnud ilmselt arvestanud) ja nii tundub nüüd ühe tippametniku lahkumine olevat tingitud soovist jätta skandaalne VTA selja taha.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

VTA-le pannakse süüks seda, et amet kiusab tellimuslikult listeeriapuhangute osas ainult üht kalatööstust, samas kui bakterileide on ka teiste tööstuste juures; et VTA on varasemad listeeriapuhanguid maha maganud ja et ta suretab välja kodumaist tööstust – selliste süüdistuste peale hakkab vist paljudel VTA-s uue töökoha otsimisega kiire, et ise patuoinaks ei jääks.

“Alates veebruarist saab Hansabussi kontserni uueks juhatuse esimeheks praegune Veterinaar- ja Toiduameti peadirektor Indrek Halliste,” kirjutab Maaleht. Ametist lahkuv Halliste ütleb intervjuus Maalehele, et tema töökohavahetus ei olevat seotud päevapoliitiliste teemadega.

Meenub hiljutine uudis, et ka erru saadetud kantsler Illar Lemetti on kaotanud huvi oma juhtumi käsitlemise vastu kohtus. Tõenäoliselt ei taha ükski skandaalsetest ametnikest naasta või jääda maaeluministeeriumi haldusala tippametnikuks, sest tänu nende intriigidele on need ametid ühiskonna ja meedia huviorbiidis ega võimalda enam mugavat olesklemist.

Ilmselt tasuks ametnikel, kes asuvad edaspidi EKRE ministreid meedia abiga ametist eemaldama, oma kapid üle vaadata – kui seal on luukered, siis ilmuvad need suure meediakära peale ise välja.

Indrek Halliste sai VTA peadirektoriks reformierakondlasest ministri Urmas Kruuse ajal pärast seda, kui too oli kaheldavate süüdistustega kõrvaldanud senise peadirektori Ago Pärteli.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused