Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Welcome, mujāhidīn! Esimesed 13 afgaani on Eesti poole teel

24.08.2021
Jagub ka ALDE-Eestile. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Afganistani ülekolimine on alanud ka Eesti suunal. Liitlaste abiga on Afganistanist välja toodud 13 Eestit abistanud afgaani, kes nüüd on teel Eesti poole, ütles välisminister Eva-Maria Liimets rahvusringhäälingu uudisteportaalile.

“Praegu on meiega olnud kontaktis üle kümne afgaani ja nad kõik on liikumas Afganistanist välja. Praegu räägime 13 isikust, kuid see number on kogu aeg muutumas tulenevalt kohapealsetest asjaoludest,” rääkis Liimets.

Liimets ei täpsustanud, mis riigi lennukiga Eestisse saabuvad afgaanid Kabulist ära tuuakse või kus nad vahepeatuse teevad.

Liimetsa sõnul tuuakse afgaanud Eestisse kui rahvusvahelise kaitse saajad. “Siseministeeriumi pädevuses on otsustada, kuidas nendega edasi toimitakse. Eesti seaduste järgi tuleb läbi viia menetlustoimingud ning seejärel otsustatakse, kuidas täpselt nende elu Eestis välja hakkab nägema selleks perioodiks, kui nad vajavad abi, et viibida oma kodukohast eemale, kuna seal on neil ohtlik elada,” ütles minister.

Valitsus otsustas eelmisel nädalal, et Eesti võtab vastu kuni 30 afgaani, kes on Afganistanis ohtu sattunud. Lisaks 20 Eestiga koostööd teinud inimesele ja nende pereliikmele on Eesti valmis tänavu vastu võtma veel ka kümme Euroopa Liidu ja NATO-ga koostööd teinud afgaani ja nende pereliiget. (BNS)