Yana Toom: “Ma ei kooskõlasta oma väljaütlemisi Jüri Ratasega!”

Eesti,
- Updated
©Sander Ilvest/Postimees
Mida varjab see kestev käepigistus?

Eestikeelses poliitikahuviliste sotsiaalmeediaruumis ringleb väljavõte Yana Toomi postitusest, kus ta ütleb otse välja, et pole Keskerakonnas avalikeks sõnavõttudeks kunagi  luba küsinud.

Ilmselt annavad alljärgnev tõlge ja originaal mingisuguse ülevaate sellest, mis toimub venekeelses keskkonnas seoses kultuuriautonoomia uue esiletõstmisega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Keegi Andrey Zarenkov küsib: “Yana, kuuldavasti on peaminister ja teie erakonna esimees öelnud, et venelastele pole kultuuriautonoomiat vaja. Kui see on tõsi, siis kuidas lähevad kokku tema ja teie avaldused? Seda, et parteis võivad olla erinevad arvamused, olen ma juba kuulnud. Ja miks saadab Mihhail Kõlvart kirja küsimustega presidendile, kes nende asjadega ei tegele, kui see on hoopis Jüri Ratase rida? Pärast seda, kui Keskerakonna volikogusse sai uuesti härra Arhipov, mõtlesin ma, et sellega on kõik lõpetatud. Kahju muidugi!”

Yana Toom vastab: “Ma lugesin Ratase avaldust. Erinevalt mõnedest teistest eestlastest ei olnud tal julgust arutleda selle üle, mida täpselt on venelastele vaja, vaid ta ütles, et a) austab Eesti seadusi, b) pakkumisi neile tulnud pole, seega ei saa ta rääkida valitsuse nimel. Teil on õigus selles, et ma ei kooskõlasta oma väljaütlemisi erakonna esimehega. Ma ei teinud seda ka Edgari ajal. Oleks ka imelik, kui täiskasvanud naisterahvas, kes on ka Euroopa Parlamendi saadik, helistaks ja küsiks luba suu avamiseks. Nii et oma seisukohta mu kolleegidel praegu lihtsalt pole – see nõuab rohkem informatsiooni ja aega. Aga põhjust selle üle järele mõelda on!”

EKRE juhtpoliitikud Mart ja Martin Helme on juba ammu öelnud, et Keskerakonnast on saanud selle Lasnamäe osakonna laiendus – Kremli hääletoru Yana Toom hoiatab Jüri Ratast, et too on võimul (ja võib sinna jääda) vaid tänu venelaste häältele, peaministri tegevusruum aheneb üha ja et veidigi pinda jalge all hoida, annavad tema ja Mailis Reps KE venemeelsetele taasvenestamise osas järele, sealhulgas läbi kakskeelsete koolide. Venelaste mõju all on ka Tallinna Linnavalitsus, kus dirigendikeppi hoiab Mihhail Kõlvart.

Siin on olemas rida küsimusi: mis asja lõpetamisele lootis Andrey seoses Arhipovi (Maardu linnapea?) naasmisega? Mis pakkumisi pole Ratasele ja valitsusele tulnud? Milliseid seisukohti kujundavad Yana Toom ja tema kolleegid? Ja kõige tähtsam – mis selles Keskerakonnas üldse toimub?

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused