Yana Toom süüdistab eestlasi väheses integreerumises venekeelsesse ühiskonda

Eesti,
©UU
Yana Toomis on nii läänelikku globalismi kui ka putinimeelset suurvenelikkust.

Eurosaadik ja keskerakondlane Yana Toom tõestas ennast järjekordselt Kremli-meelse globalistina, kellesse pole Eesti rahval vähimatki põhjust hästi suhtuda.

Delfi vahendab Yana Toomi intervjuud telekanalile France24, mille too andis Narvas. Küsimusele, kui integreeritud on vene kogukond Eestis, sõnas Toom: “Mitte eriti. Probleem on selles, et eestlased ei ole nõus venelastega integreeruma. Meil on põlvkond eestlasi, kes ei räägi üldse vene keelt ja see on nende valik. Aga nüüd on asi parem, eesti koolid tunnevad huvi vene keele õppimise vastu ja vene lapsed ja noored õpivad eesti keelt.”

Tegemist on otsese näkkusülitamisega Eesti rahvale – Toom arvab, et mitte venelased ei peaks ennast sättima selle järgi, et nad elavad teise rahva, eestlaste kodumaal, vaid põlisrahvas peaks venelaste keele ja kultuuriga kohanema. Nii jõhkrat marurahvuslust polnud isegi Nõukogude ajal, mil räägiti rahvustevahelise suhtluse keelt ehk vene keelt rääkivast nõukogude rahvast. Toom on täiesti ilmselgelt vene võtmesse viinud Lääne retoorika, kus arvatakse, et eurooplased peaksid islamiga integreeruma, mitte vastupidi.

Eestlastel on mõistujutt kahe pere koerast, kes tegelikult ei kuulu kumbagi pere juurde. “Ma saan olla osa mõlemist kultuurist, nii eesti kui ka vene omast. Ma tunnen end mõlemis riigis kodus,” sõnas Toom. Tegelikult aga soovib ta mõlemis riigis suurvene ideoloogiat levitada ning Kremli mõju suurendada. Toomile võib julgelt välja öelda: sa pole eesti rahvuslikus kultuuriruumis oma!

EKRE liidrid on Eesti 200 kohta öelnud, et selles on Kristina Kallase moodi Kremli-meelsed globalistid, Keskerakond aga ongi taasvenestamise eestvedaja. Eestis kipuvadki paljud vene taustaga poliitikud kokku sulandama Lääne multikultuursust, Kremli-meelsust ja nõukogude rahva teooriat ning üks neist on Yana Toom, keda pole liig nimetada eesti rahva vaenlaseks.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused