Zookaupluse Z-täht lendas tormiga keset Sõpruse puiesteed

Eesti, Varia,
Plakat

Tallinnas, Sõpruse puiesteel lendas eilse tormiga sealse loomakaupluse („Zoomaailm“) silt tükkideks sellisel moel, et sellest eraldus tähendusrikkalt keset teed kurikuulus Z-täht. Hiljem langesid ka kaks OO-d pika hõljumise järel Sõpruse puiestee ja Vilde tee ristmikule. Järele jäi vaid „maailm“.

Z-täht on muutunud Ukraina sõjas Vene agressorite sümboliks ning see on mitmel pool keelatud kui sõjaõhutamise märki.

Samal aja kasutavad Vene okupatsiooniväed oma tehnikal veel mitut tähte justkui tahaks kogu tähestiku kaaperdada.

Kui alguses oli põhiliseks V ja Z, millele tähenduse otsijad omistasid nii ilmakaari kui ka sihikule võetud Ukraina presidendi initsiaalid, siis nüüd on näha tankidel ja mujal ka O-d, X-i, A-d jne.

Ukraina sõjaväelaste väitel on valge värviga maalitud Z-tähe tegelik tähendus sõidukil see, et need üksused sisenesid idast, Z ruudu sees, et üksused sisenesid Krimmist. Täht V tähistavat merejalaväe üksusi, täht A erivägede üksuseid. X-täht tähistavat kadõrovlasi. Ja täht O tähistavat vägesid, kes tungisid Ukrainasse Valgevene territooriumilt.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused