EKRE kasvatab jätkuvalt toetust

Uudised,
- Updated
©UU
EKRE lipp

Värskest toetusuuringust nähtub, et EKRE kasvatab toetust samal ajal kui Reformierakonna toetus on viimastel nädalatel langenud.

EKRE viimase nelja nädala toetus (18,9 %) ei ole Norstat Eesti AS-i poolt läbi viidud küsitlustes sellel aastal kordagi nii kõrge olnud. Samas oli EKRE toetus läinud nädalal 19,1 %.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuna ka Keskerakonna toetus on pisut tõusnud, siis näitab see inimeste toetuse kasvu praegusele valitusele üldisemalt.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 14. maist 11. juunini, mille raames küsitleti kokku 4010 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku. Kõige populaarsem erakond on Reformierakond, keda toetab 30,7% küsitletutest. Teisel kohal on Keskerakond (21,1%) ning kolmandal kohal Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (18,9%). Neile järgnevad Sotisaaldemokraatlik Erakond (10,8%) ning Isamaa (9%). Ülejäänud erakondade toetus jääb alla valimiskünnise.

Need kaks trendi tähendavad, et toetus koalitsioonierakondadele on kuuga ligi 4% kasvanud ning on nüüd 49% (13. mai seisuga oli see 45,1%). Opositsioonierakondade toetajaid on samal ajal 41,5%, madalam oli see näitaja viimati 11. märtsil (40,5%).

ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlustulemuste järgi oli EKRE toetus 18 %.

Kõige populaarsem partei on sellegi küsitluse järgi endiselt Reformierakond (32 %).

Keskerakonna toetus oli juunikuu küsitluses 19 protsenti.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused