EKRE on kõige aktiivsem ja ühtehoidvam fraktsioon parlamendis

Eesti, Uudised,
- Updated
©UU
Riigikogu saal

Tartu Ülikooli Johan Skyte Poliitikauuringute Instituut on käivitanud portaali, kus antakse informatsiooni Riigikogu liikmete kohta. Muu hulgas nähtub sellest, et Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) on olnud parlamenditöös kõige aktiivsem. Näiteks istungitel osalusprotsent on EKRE-l 95, teisena on see Keskerakonnal alles 90 ja viimasena sotsidel 82.

Hääletustel osalemise määr on EKRE-l 97, järgnevad Isamaa ja Keskerakond 92-ga. Sotsidel taas viimasena on see number 79. Ka hääletustel kokkulangemise määr on kõige kõrgem EKRE-l (90,5), Isamaal on see teisena (87,9), sotsidel järjekordselt viimasena kõigest 65,9.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Iga kord kui Riigikogus hääletatakse, hääletab enamik fraktsioonist tavaliselt sama moodi. Kuid iga üksik liige saab otsustada, kas ta osaleb hääletusel ning kui ta osaleb, siis jääb talle siiski võimalus hääletada oma fraktsioonist erinevalt. Hääletamise kokkulangevus fraktsiooniga näitab, kui palju iga liikme hääletamiskäitumine (nende lõpphääletuste puhul, mis toimusid tema liikmeks oleku ajal) langes kokku tema fraktsiooni käitumisega nendel hääletustel. Fraktsiooni positsiooniks on võetud kõige enamate fraktsiooni liikmete poolt tehtud valik sellel hääletamisel (sealhulgas on ka arvestatud hääletuselt puudumist või mittehääletamist). Arvesse on võetud üksnes hääletamisi eelnõude lõpphääletustel.

EKRE-l on ka ülekaalukalt kõrgeim üldistatud aktiivsuse määr. Üldistatud aktiivsus on näidik, mis võtab arvesse istungitel kohal käimise, küsimuste küsimise, kõnede pidamise ja hääletustel osalemise.

Kõikidel istungitel on kohal viibinud kuus saadikut, nende seas Kai Rimmel, Merry Aart, Kalle Grünthal ja Kert Kingo konservatiivsest rahvaerakonnast.

Sajaprotendiliselt on hääletustest osa võtnud 17 saadikut, nende seas Uno Kaskpeit, Ruuben Kaalep, Urmas Espenberg, Leo Kunnas, Alar Laneman ja Kai Rimmel.

 

Allikas: webapps.skytte.ut.ee

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused