Elu nagu Naksitrallides – Euroopa suurim mure näib olevat hetkel kassidega kauplemine

Maailm, Uudised,
©Scanpix.
47RS200210C147

Tundub, et Euroopas pole enam suuremaid probleeme, kui see, kuidas kasse püüda. Tegelikkus on muidugi teine.

Siiski nõuavad Euroopa Parlamendi liikmed Euroopa Liidu tegevuskava koerte ja kasside ebaseadusliku kaubanduse lõpetamiseks.

Eile võtsid parlamendiliikmed 607 poolt- ja 3 vastuhäälega (19 parlamendiliiget jäi erapooletuks) vastu resolutsiooni, milles nõutakse meetmeid ebaseadusliku lemmikloomadega kauplemise lõpetamiseks, sest ebaseaduslik lemmikloomakaubandus põhjustab loomadele kannatusi, levitab haigusi ja toob suurt tulu organiseeritud rahvusvahelisele kuritegevusele.

Iga kuu müüakse ühest ELi liikmesriigist teise hinnanguliselt 46 000 koera, kellest enamik ei ole registreeritud. Osa kaubanduslikul eesmärgil loomi kasvatavaid isikuid kuritarvitab lemmikloomade liikumist käsitlevaid ELi õigusakte, mis on ette nähtud lemmikloomade mitteäriliseks liikumiseks, nt reisimisel koos lemmikloomaga.

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused