ERJK nõuab Reformierakonnalt, sotsidelt ja Keskerakonnalt aru võlgade tasumise kohta

Rubriik Uudised On
- Updated
Toompea loss
©Riigikogu
Toompea loss.

Erakondade rahastamise Järelevalve komisjon (ERJK) otsustas Reformierakonnalt, sotsiaaldemokraatlikult erakonnalt (SDE) ja Keskerakonnalt aru pärida, et kuidas nad kavatsevad oma rahaasjad korda saada. Komisjoni aseesimees Kaarel Tarand ütles ERR-ile, et erakonnad tegid enne Riigikogu valimisi palju kulutusi, millele neil õigupoolest katet ei olnud.

“Nüüd on seis selline, et kõige suuremal määral ehk üle poole miljoni euro on tasumata arveid Keskerakonnal ja Reformierakonnal. Üle 100 000 euro eest on arveid tasumata sotsiaaldemokraatlikul erakonnal. Need arved on maksetähtaja ületanud juba pool aastat ja peaks olema tasutud. See on komisjoni meelest probleem, sest olgu selleks üks suur võlausaldaja või mitu väiksemat, kes on erakondadele usaldanud teenuseid,” rääkis Tarand.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tavaliselt on Tarandi sõnul võlgnikeks meedia- ja kommunikatsioonipartnerid, kes tavaliselt ei nõua sellise jõulise ja selgusega oma töötasu kätte nagu see on kombeks tavapärases äripraktikas. “Komisjoni meelest pole see ühiskonnale väga mõistlik ja kasulik, sest kui erakonnal on rahaasjad halvasti ja ta on sügavas miinuses, siis see tekitab korruptiivseid kiusatusi. Eesti pole siin maailmas mingi erand. Igaüks kes vaatab rahastamise aruandeid näeb, et mingil erakonnal läheb väga halvasti ja ta on sisuliselt maksejõuetu, tekib mõte, et saan oma annetuse siduda mõne teise küsimusega, mille lahendamine on täiesti seaduslik, aga kellegi teise kasuks,” rääkis Tarand.

ERJK otsustas Keskerakonnalt, Reformierakond ja SDE-lt aru pärida, et kuidas nad kavatsevad oma võlad ära tasuda. Tarand selgitas, et erakonnad tohivad võtta seaduslikult laenu krediidiasutustelt, aga kui nad kasutavad teenuseid ja jätavad maksmata, võib see muutuda keelatud annetuseks.

“Erakonnad seletavad, et neil on head kavatsused ja nad püüavad maksta. Aga see ei edene piisava kiirusega ja avalikkuse jaoks ei näe see hea välja. Saab võrrelda sellega, kui inimesel on elektri-, telefoni ja muud arved maksmata. Siis ükski jutt klienditeeninduses ei aita, et mul on hea kavatsus kunagi ära maksta. Erakondade ambitsioon on olla suure raha jagaja, aga oma majapidamine peab ka korras olema,” rääkis Tarand.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused