Ettevõtja kirjutab, kuidas võõrtööjõuga lood tegelikult on: madalapalgalised võõrad tõrjuvad kohalikke turult välja

Majandus, Uudised,
©UU
Eriti ohtralt kasutatakse võõrtööjõudud põllumajanduses.

Postimehes kirjutab ettevõtja Kristjan Järvan võõrtööjõust nii, nagu asjad tegelikult on, mitte nõnda, nagu mõned seda paista soovivad lasta. Ta ütleb otse välja, et võõrtööjõul on ülehinnatud väärtus

„President Kersti Kaljulaid ütles vabariigi 102. aastapäeva kõnes, et Eesti Panga andmetel tuli 2018. aasta majanduskasvust kolmandik võõrtööjõu arvelt, kuigi selle kasutamine on meil piiratud. Eelmisel aastal juba pool. Eesti Panga analüüsile on toetunud ka nii Äripäeva juhtkiri, luues hirmustsenaariume Eesti majandusest võõrtööjõuta, kui ka Postimehe ajakirjanikud, väites, et tuhandete ukrainlaste pisarad on kolmandiku Eesti majanduskasvu hind,“ juhatab Järvan sisse oma arvamusloo, milles toob välja, miks kõigile neile väidetele ja mõttekäikudele aluseks olnud Eesti Panga analüüs ei ole tegelikult tõsiselt võetav.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta kirjutab, et võõrtööjõu sissetoomine pole kaugeltki ainuke viis majanduskasvu jätkamiseks ning, et madalapalgalised võõrad tõrjuvad kohalikud tööjõuturult välja.

5 commentsOn Ettevõtja kirjutab, kuidas võõrtööjõuga lood tegelikult on: madalapalgalised võõrad tõrjuvad kohalikke turult välja

 • Avatar

  @ Tõnis Siim

  KAPITALISM – tähendabki lihtsamalt öeldes lihtsalt – RAHASÜSTEEMI.

  S.t. – KÕIK peab olema ostetav-müüdav (raha eest).
  TÄIELIK ABSURD !

  S.t. (rahaga) maailma allutamist üksikutele globaalsetele suurkorporatsioonidele…

 • Avatar
  Tõnis Siim

  KUNAGISEST ORIRAHVAST ORJAPIDAJARAHVAKS!? Lääne nn liberaalse, rahvusteta ja tulevikus sugudeta biomassiühiskonna/ühtsest ja eristamatust biomassirahvast koosneva ühiskonna, sh ka eestlaste uueks Jumalaks (ainujumalaks), keda nad vastuvaidlematult teenivad ja kellele tingimusteta alluvad on saanud globaalse vabaturumajanduse kõike paika panev nähtamatu karvane käsi, turustiihiad ning
  maksiim/deviis: turg paneb kõik paika.
  Kasumi saamisele orienteeritud vabaturumajanduse tulu- ja kuluefektiivsuse nõuete/reeglite järgi tuleb osta sealt, kus kaup on odav ja müüa sinna, kus see on kallim ning arvestada globaalse tööjaotuse printsiipidega. Kuna kapitalistlik-merkantiilne vabaturumajandus on muutnud ka inimesed/tööjõu/tööorjad vabaturukaubaks maailmaturgudel, siis globaalse tööjaotuse ja vabaturu fundamentaalsete seaduste ning reeglite järgi on õigustatud ka inimeste-tööjõu valmistoodanguna sisseost Euroopa ja EU osariikide siseturgudelt, laiemas plaanis inimeste-tööorjade import Euroopasse odavatelt Aafrika, Aasia ja Lõuna-Ameerika ülerahvastatud- populatsiooniplahvatuste piirkondade orjaturgudelt, selmet toota neid kohapeal, kus tootmis- ja üleskasvatamise kulud on suured.
  Kasutagem siis maksimaalselt globaalse tööjaotuse ja vabaturumajanduse poolt pakutavaid hüvesid meie kõikide heaolu ja majandusarengu tagamiseks., mis õigustab muuhulgas kohaliku aborditeenuste mahu ning kättesaadavuse olulist suurendamist regioonis. Globaalse vabaturumajanduse ja tööjaotuse hūvede maksimaalne kasutamine võimaldavad regiooni naistel pühenduda 100% ulatuses üksnes enesearendamisele, karjääri-/ametiredelil edasiliikumisele ja elu nautimisele nn seksikate tõmmude meestega, kelle puuduse üle tänu globaalsele vabaturumajandusele ja -kaubandusele nad enam kurta ei saa.

  • Avatar

   Te võiksite oma “orirahvas” ja “700 aastat orjaööd” rahvusliku masohhismi ikkagi kord lõpetada.
   Eesti territooriumil sai mingi orjuselaadne olukord olla vaid aastatel 1721- 1816 ja sedagi Balti eriõiguse raames, mitte Venemaa “krepostnoi” mõistes-
   Eestikeelne vaste sõnale “krepostnoi” sisaldab sõna “orjus”, mis mitte mingil moel ei kattu mõistetega “ori” või “orjus” nende sõnade tegelikus mõistes.
   Sunnismaist talupoega tähistav uudissõna “pärisori” ilmus eesti kirjakeelde alles 1870-ndatel, ehk selle leiutasid rahvusromantikud.
   Tegelikkus oli selline, et talupojad maksid kümnist ehk 1/10 sissetulekust ja olid teopäevad mõisas.
   Kaasaegses ekvivalendis on inimesed meie EU suurimas maksukoormuses kordi enam “orjad” kui tolleaegne talupoeg. Mõisa asemel on igasuguse inimliku näo kaotanud finantsasutused ja riigiametid, kes teid rõõmuga nülivad.
   See taas rahvusromantikute “700 aastat orjaööd” on täielik muinasjutt ja selle uskujad masohhistid, oma rahva ajalugu eitavad halajad.
   Nt alles 1721 aastal toimunud Nystadti ehk Uusikaupunki Rahu lõpetas siinmail talupoegade täisrelvis liikumise õiguse. Küsiks, et mis ori see relvastatult ringi kooserdab?
   Arhiivid on avatud meil ja mujal- netis kättesaadavad, uurige.
   Muideks, 19 sajandi keskel hakkasid need “orjad” endile mõisaid ostma neilt “kurjadelt saksa mõisnikelt”, esimesena osteti üles end võlgujoonud, kaartidega lagedaks mänginute maad ja mõisad ja tehti seda kambaga.
   Juhin veel tähelpanu, et “Kuri saksa mõisnik” võis olla vabalt eestlane, kuna keskajal oligi ligi pool mõisnikest eestlased, no kohalikud, mistahes moel nende rahvust siis ka määratleti.
   Kiwele, Rocht, Uexkyll, Maiden, Wrangel jne… kenad omad kohalikud kõik.
   Uurige, see kõik on arhiivides kirjas, kaebustena kuni Roomani, et kohalikku päritolu mõisnikest vasallid röövivad merel Hansaliidu laevu, kisklevad omavahel, ei allu jne. Eriti nobedad röövlid olid nt Kiwele suguselts (Kiviloo).
   Pulli tehti juba 13 sajandil, mil kohalikud vasallid, nt Tammiku vanem uue “välismaa” nimega Tabelinus taanlaste poolt Tallinnas üles poodi, kuna mees oli nii osav, et vandus truudust ja sai manti nii Taani kunnilt kui Mõõgavendade Ordu käest, kes omavahel sõdisid. Taanlased said teada.
   Saksamaa territooriumil oli tol hetkel 500 tillukest kuningriiki, Mõõgavendade Ordu kuis praegune Prantsuse võõrleegion, rahvaste paabel- mis “saksa mõisnik”?

   • Avatar

    @ A.P.
    TUNNUSTAN sisuka jutu eest ja NÕUSTUN (oma suuresti empiirilise kogemuse jm. põhjal) – praegune orjus on hullem kui 19. saj. ja tagasi…, mil inimestel olid (väh. sisuliselt) oma isiklikud “maad, majad ja metsad”. Küla- e. kogukonnaelu oli täies jõus…

    Ehk siis, et – elu on üksikindiviidi jaoks (ja tasemel) läinud kogu aeg vaksavõrra hullemaks…! Silmamoonduseks pakutakse tehnilisi vidinaid (nagu klaashelmeid).

  • Avatar

   KAPITALISM – tähendabki lihtsamalt öeldes lihtsalt – RAHASÜSTEEMI.

   S.t. – KÕIK peab olema ostetav-müüdav (raha eest).
   TÄIELIK ABSURD !

   S.t. (rahaga) maailma allutamist üksikutele globaalsetele suurkorporatsioonidele…

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused