Euroopa juhtiv poliitikavaatleja: euroskeptikud on ausamad kui nende konkurendid

Eesti üks tuntuimaid euroskeptikuid on EKRE kandidaat Euroopa Parlamenti Anti PoolametsAnti Poolamets

Eesti Päevaleht avaldas eile Euroopa poliitika uurimise keskuse juhataja Daniel Grosi arvamusloo, kus kutsus üles peavoolu poliitikuid halamise asemel üles pidama debatti maailmajao tuleviku üle.

„Enamik arvamusküsitlusi ennustab eelseisvatel europarlamendi valimistel tugevaid tulemusi parteidele, mis esitlevad ennast euroskeptilistena. Kuid nende tõenäoline edu kujutab endast pigem vastureaktsiooni viimase aja Euroopa integratsioonile kui vastuseisu Euroopa Liidule üldse,“ kirjutas Gros oma artiklis „Ärge kartke euroskeptikuid“.

Gros kirjeldas, et pigem väljendab euroskeptitsismi populaarsus rahulolematust Euroopa integratsiooni tempoga: „Euroopa viimase aastakümne kriisid on kaasa toonud EL-i võimu tohutu suurenemise ning oleks üllatav, kui liikmesriikide poliitikud ei väljendaks vastuseisu sellisele suurele suveräänsuse ära andmisele.”

„Euroskeptikud on terve demokraatia väljendus. Võiks isegi väita, et euroskeptilised parteid on ausamad kui nende konkurendid,“ lisas ta.

Eestis on euroskeptitsismi väljendanud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, kelle ridades kandideerib Euroopa Parlamenti Riigikogu liige Anti Poolamets (pildil).

 

Kommentaarid