Evelin Poolamets piketist Kohtla-Järvel: politsei seab huvitavaid tingimusi  

Uudised,
evelin poolamets

Väga paljud inimesed kogunevad reedel kolmes linnas korraldatavale piketile, et seista vastu keskerakondlikule venestamispoliitikale Kohtla-Järve gümnaasiumis.

Kohtla-Järvel Järve gümnasasiumi ees korraldab piketti EKRE liige Evelin Poolamets, kes ütles, et kuigi ta on varem samuti erinevaid meeleavaldusi korrraldanud, pole ta kunagi politseilt selliseid tingimusi ette saanud nagu praegu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Tundub, et politsei on väga mures ning hakanud huvitavaid tingimusi üles märkima, viidatakse mingitele ohtudele. Seda pole varem olnud,” ütles Evelin Poolamets, rõhutades, et korraldajate soov on kindlasti see, et tulevad rahumeelsed toetusavaldused, et venestamisprobleemile tähelepanu pöörata.

See, et korraldajal tuleb tagada avaliku koosoleku rahumeelne pidamine ja koosolekust osavõtjate ohutus, samuti heakorraeeskirjade täitmine, on iseenesestmõistetav. Samas on tingimuste seas tõik, et “ürituse kooskõlastanu tingimusliku kooskõlastuse mittetäitmisel tuleb avaliku koosoleku läbiviimine peatada või lõpetada, kui sellega on kaasnenud oht avalikul üritusel osalejate turvalisusele”.

Seda on veel korduvalt rõhutatud: “Koosoleku korraldaja on kohustatud viivitamata lõpetama avaliku koosoleku, kui koosolekuga tekitatakse oluline või kõrgendatud vahetu oht või ilmnevad korrakaitseseaduse §-s 62 nimetatud asjaolud.”

Evelin Poolamets rääkis, et kohalikud inimesed Ida-Virumaal suhtuvad Keskerakonna plaani väga murelikult. Kuigi teisipäeval käis Kohtla-Järvel kohal ka haridusminister Mailis Reps, tema vastused inimesi ei rahuldanud.

Kuna kahte gümnaasiumi ei ole võimalik Kohtla-Järvel pidada, siis plaanib haridusministeerium teha loodava riigigümnaasiumi kakskeelseks.

“Nii viib Keskerakond oma venestamispoliitikat alguses läbi Kohtla-Järvel, seejärel kogu Eestis, seda ei saa lubada,” ütles Evelin Poolamets.

Sealsed lapsevanemad on öelnud, et pigem nad kolivad Ida-Virumaalt ära, kui panevad oma lapsi segakooli. Evelin Poolamets vahendas, kuidas inimesed on kirjeldanud, kui palju oli vanasti kakskeelses koolis kaklusi.

“Üks vilistlane rääkis, kuidas kunagi pidid lapsevanemad andma lausa allkirja, et nad tulevad pärast koolipidu lapsele järele,” ütles ta.

Samas koolis käinud endine Ida-Viru maavanem Riho Breivel kirjeldas, kuidas nad kooliajal venelaste vastu end õega seljad vastamisi kaitsesid. Kaklused olid seal igapäevane teema.

“Kogukond on niigi kokku kuivamas ja nüüd võetakse kool ka käest ära,” kõneles Poolamets. “Aga tänu sellele reaktsioonile, on alles nüüd hakatud rääkima eesti kogukonnaga, enne isegi ei kaasatud kedagi aruteludesse.”

“Ei oska hinnata kui palju inimesi kohale tuleb, sest on ju tööpäev, igatahes Ida-Virumaal on eestikeelse kooli eest seisvate inimeste vastukaja väga aktiivne. Meie jaoks on tähtis probleemile tähelepanu tõmmata,” ütles Evelin Poolamets.

Ida-Virumaal elab umbes 25 000 eestlast.

Reedel kell 13 algavad piketid toimuvad lisaks Kohtla-Järvele samaaegselt ka Tartus ja Tallinnas haridusministeeriumi ees.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused