Henn Põlluaas käis uurimas, kas Käsmu sobiks aasta külaks

Uudised,
- Updated
©Scanpix
Viru Folk Käsmu külas

Kaheksaliikmeline komisjon, kuhu kuulub ka Riigikogu esimees Henn Põlluaas, käis eile jalgratastel tutvumas Käsmuga, et otsustada, kas see on vääriline kandidaat aasta küla tiitlile.

Komisjoni liikmetele pakuti Käsmus kalasuppi ja käsitööleiba ning saadeti 160 inimest mahutava küla peale inspekteerima.

Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa sõnul teeb Käsmu eriliseks asukoht. “Mereäärsed külad on alati teistsugused, kohe teine õhkkond on,” rääkis Põlluaas. “Üksteise lähedale ehitatud puumajad ei jäta üldse tüüpilise Eesti küla muljet. Käsmu on väga kompaktne, mitte hajali nagu paljud teised Eesti külad,” lisas ta.

Komisjoni liikme ülesanne tuli Põlluaasale suure üllatusena. “Aga konservatiivina ei saa ma kindlasti traditsioonidest ära öelda,” kommenteeris Põlluaas.

Lääne-Virumaal mere ääres asuv Käsmu on tuntud suvituskoht ja kaptenite küla, kust aegade jooksul on palju mehi merele läinud, neist kuulsaim Ahto Valter, kes purjetas üksi üle Atlandi.

Käsmu visiitkaardiks on sealne meremuuseum, mida peab juba ligi 30 aastat legendaarne Aarne Vaik. Samas käib kibe kohtuvaidlus uue sadama ehituse üle, mida plaanib naabruses suvitav ärimees Heiti Hääl.

Käsmu puhkeküla omandas läinud aastal teine tuntud ettevõtja Viktor Siilats.

Kämsus peetakse ka igasuvist muusikafestivali Viru Folk Peep Veedla korraldamisel.

Olgu märgitud, et nii Aarne Vaik, Viktor Siilats kui ka paljud teised sealsed inimesed on EKRE-usku ja paremkonservatiivse maailmavaate pooldajad.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused