Henn Põlluaas: Piirilepe tugineb valedele ja seda me ei kinnita

Eesti, Uudised,
- Updated
©UU
Henn Põlluaas

„Eesti peab seisma enda territoriaalse terviklikkuse eest. Väited, justkui see oleks kellegi provotseerimine, on rumalus,“ ütles Riigikogu spiiker Henn Põlluaas (EKRE) Eesti Päevalehele.

Põluaas: „Põhiseadus ütleb, et Eesti -Vene piir on määratud Tartu rahulepinguga, meie õhuruum ja territoorium on ühtne ja jagamatu ning riik ei sõlmi põhiseadusega vastuolus olevaid välislepinguid. Kahjuks on poliitikuid, kes ignoreerivad põhiseadust, kahjustavad Eesti huve ning õigustavad ainuõige poliitika ja diplomaatiana lömitamist Venemaa ees.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta lisas, et nad tahavad seadustada Eesti alade okupeerimist ja annekteerimist ning anda ära ca viis protsenti meie territooriumist.

„Samal ajal võtavad nad sõna Gruusia ja Ukraina alade okupeerimise ja annekteerimise vastu ning nende territoriaalse terviklikkuse kaitseks. See on äärmiselt kahepalgeline. Nende agressioonide ainus erinevus on ajaline – Petserimaa ja Narva-tagune annekteeriti lihtsalt varem,“ lisas spiiker.

Tema sõnul puudub uue piirilepingu ratifitseerimiseks vajadus ja sisulised põhjendused.

4 commentsOn Henn Põlluaas: Piirilepe tugineb valedele ja seda me ei kinnita

 • Avatar
  Leo Viller

  Tartu Rahulepinguga paikapandud piiridest loobumine tähendab loobumist ka rahvusvahelise õiguse põhimõtetest, rahvusvahelisest õigusest loobumine on aga, nagu ajalugu on näidanud, varem või hiljem viinud mingi suuremat või väiksemat sorti sõjani. Järelikult kujutab reeturlik Eesti territooriumi loovutav nn piirileping endast sisuliselt sõjaõhutust

 • Avatar

  Mitte kunagi ei saa olema maailmas ega üheski riigis korda, kus KÕIK rahul on..
  Kuldar Pärt räägib õiget juttu. Ja samas on palju fakte avalikustamata, kuidas ikkagi sel segaseks ajal Eesti nõukogude liidu koosseisu sattus ja milline oli tolleaegsete poliitikute roll selles…
  Ei olnud need esimesed 20 vabariigi aastat Eesti kuldaeg nagu paljud tavatsevad arvata…

 • Avatar
  Leo Viller

  Keegi mõttehiiglane kirjutab siin sellest, kuidas Gruusia okupeeris Abhaasiat ja Lõuna – Osseetiat ja kuidas need rahvad nüüd on vabad, ainult et kõne all on nüüd nende ” vabstatute “” vabatahtlik ” ühinemine Venemaaga. 90. – te aastate algul provotseeris Venemaa Osseetia sõja, sest Gruusia ei tahtnud mitte kuidagi Venemaa poolt juhitavasse Sõltumatute Riikide Ühendusse astuda. Sellel ajal muide moodustasid osseedid Osseetia elanikkonnast ainult 17 ( seitseteist ) protsenti. Grusiinid, kes moodustasid poole Osseetia elanikkonnast, kihutati sealt varsti välja või tapeti. Igasuguste ojasalude värdloogika alusel võiks Eesti seega teha ka eestivabaks. Kiusavad, sunnikud, siia okupatsiooniajal tulnud venelasi

  • Avatar
   Aleksander

   Aärge pange tähele. Too antrofaagide takkakiitja peab lihtsalt kohustuseks venelaste sõjakäike Kaukaasias väikerahvaste ‘vabastamisena’ iseloomustada. See, et valdav osa etnilisi konflikte Kaukaasias on eelnevalt kremli peremeeste poolt üles köetud jätab Ojasalu häbelikult mainimata. Samas peab ta Hiinas elevate väikerahvaste hävitamist loomulikuks ja tervitatavaks nähtuseks.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused