Homopropaganda sai Rakverelt toetust, inimõiguste keskus kaebab linna ikkagi kohtusse

Uudised,
- Updated
©UU
Homopropaganda vastane pikett Rakveres

Rakvere linnavolikogu otsustas toetada sügiseks planeeritud LGBTI filmifestivali Festheart 300 euroga. Selle peale pöörduvad Eesti Inimõiguste Keskus ja Festhearti korraldajad taas kohtusse ja kohtukuludeks kogutakse annetusi.

Eelmisel aastal juba kaebasid Eesti Inimõiguste Keskus, festivali korraldav MTÜ SevenBow  ja advokaadibüroo Hedman Partners advokaat Liisa Linna Rakvere linnavolikogu kohtusse, tuues põhjenduseks Eesti põhiseaduse, õigusriigi praktika ja volikogu enda kehtestatud reeglite eiramise.

Selle kohta pole kohus veel otsust langetanud, kui juba valmistatakse ette uut kaebust.

MTÜ SevenBow on vabaühendus, mida veavad kultuuritöötaja Keio Soomelt ja endine Rakvere linnakunstnik Teet Suur, kes on korraldanud sama festivali Rakveres juba kaks korda.

Kummalgi korral ei evinud üritus, mis ei kanna kuidagi festivali mõõtu välja, erilist publikuhuvi. Iseäranis vähe oli Rakvere kinos linnakodanikke ning geiteemalsied filmid läksid hõredatele saalidele.

Kui eelmisel korral jäeti homopropagandana käsitlev vastuoluline ettevõtmine linna poolt üldse rahastamata, siis seekord eraldati kompromissina 300 eurot, ehkki korraldajad küsisid lausa 1500 eurot.

Pärast seda otsust said Rakvere linnavolikogu liikmed ja linnajuhid kirja, kus Rootsi ajakirjanik ja geiaktivist Bill Shiller nõudis agressiivselt volikogul laiali minemist, nimetades linnajuhte rumalaks.

Linna kultuuriraha läks enamasti kohalike kultuuriseltside, laulukooride ja klubide tegevustoetuseks. Sellele vaatamata kirjutas inimõiguste keskuse juhataja Kari Käsper, et „inimõiguste keskuse jaoks ei ole oluline mitte ainult selle ühe festivali saatus, vaid see, et võim nii riigi kui kohalikul tasandil jaotaks raha vastavalt sellele, mis on hea kohalikule kultuurielule, mitte isiklikest eelarvamustest lähtuvalt”.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused