Igor Gräzin presidendist: Tal on õigus eestlust vihata, aga siis ta peab lahkuma ametist

kersti kaljulaid

Euroopa Parlamenti kuuluv terava keelega Igor Gräzin ei olnud sugugi vaimustunud Kersti Kaljulaidi žestist, kui president saabus riigikokku sõnumiga dressipluusis.

Igor Gräzin, kellel on ka varem Kaljulaidiga ebameeldiv kokkpuude olnud, kasutas võimalust teda kritiseerida Taavi Rõivase Facebooki tehtud postituse kommentaariumis, kutsudes presidenti peale kõige muu ka „matsiplikaks“, vahendas Postimehe portaal elu24.

„Stopp! Dressides saabunud presidendi ees pole võimalik käituda peaministrina, ilma et see oleks koomiline,“ kirjutas Gräzin endise peaministri tehtud postituse juurde, kus Rõivas kritiseeris Jüri Ratast liialt Mart Helme käpa all olemises.

„Dressides presidendi ees on riigikogu liige – kloun. Peaminister ammugi. Lennart Meri Adidastes ei käinud,“ ütles Gräzin.

Ta lisas: „Austama ei pea Riigikogu liikmeid, sõjaväge, politseinikku, aga riiki. Riik ei ole Kersti alluv ja Riigikogu liikmed ei ole riigi omanikud. Riik on rohkem kui nad kõik. Riigi ja mitte üksikinimeste pärast mindi Vabadussõtta ja metsavennaks. Riigi nimel mindi surma ja valati verd. Kersti oma puhvaikaga kinnitas, et riiki tema jaoks ei ole. On 101 inimest, keda ta ei salli ja põlgab.“

„Muide, tal on õigus eestlust vihata, aga siis ta peab lahkuma presidendi ametist. Kersti vaimne tase ei ületa vene lüpsja-karjatalitaja oma, aga teda peab austama kui Eesti riigipead. Sajandal aastapäeval ma ei öelnud ega näidanud, mida ma sellest matsiplikast arvan, vaid lihtsalt ei andnud talle kätt ilma teda solvamata. Kasvatuse küsimus,“ tõi Gräzin välja.

Kommentaarid