Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Isegi Kadõrovil sai umbkeelsetest kõrini: „Põlvkonnal, kes ei räägi ja ei mõtle tšetšeeni keeles, ei ole tulevikku!“

09.11.2023

Tšetšeenia Vabariigi juht Ramzan Kadõrov hakkab vallandama neid ametnikke, kelle lapsed ei oska tšetšeenia keelt. Sellise avaldusega esines ta konkursil „Nohtšijn mettan govzantša“.

Kadõrov ütles:

„Me teeme palju tööd tšetšeeni keele populariseerimiseks. Kuid tihti juhtub nii, et minu meeskonna esindajate lapsed ei oskagi tšetšeenia keelt. Selliseid ametnikke hakkan ma vallandama. Esmajärjekorras peavad õpetama lastele tšetšeenia keelt vanemad. Lasteaedades, koolides õpetatakse vene keelt ja vanemad sageli soodustavad seda. Lapsed hakkavad isegi mõtlema vene keeles. Põlvkonnal, kes ei räägi ja ei mõtle tšetšeeni keeles, ei ole tulevikku.“

Konkursi finaal koosnes kolmest etapist, kus täideti neli ülesannet: kuidas osaleja jõudis tšetšeeni keeleni, tšetšeeni sõnade tähendus, fotode iseloomustamine tšetšeeni keeles, ristsõnad ja teoste tõlkimine tšetšeeni keelde.

Ei oska siin Kadõrovit isegi laita. Eestis tõstetakse kogu aeg hala, et siin nõutakse eesti keele elementaarset oskamist. Kui ei meeldi, mingu kasvõi Vene Föderatsiooni osasse Tšetšeeniasse, seal pannakse keel ruttu suhu.

Ivan Makarov