Isepäine Rootsi on koroonasurmade arvult elanikonna kohta läinud Euroopas esimeseks

Maailm, Uudised,
- Updated
©Scanpix.
Kiirabiauto Rootsis.

Teiste riikide strateegiale visalt vastuvoolu ujuv Rootsi jõudis halvaendelise teetähiseni: koroonasurmade arvult elanikkonna kohta on riik nüüd Euroopas esimene, ületades ka Suurbritanniat, Itaaliat ja Hispaaniat.

Reutersi kogutud statistika näitab, et möödunud nädala jooksul suri Rootsis koroonaviirusesse ühes päevas 6,25 ohvrit miljoni inimese kohta. Suurbritannia näitaja oli samal ajal 5,75 surma, Belgial 4,6, Prantsusmaal 3,49 ja Itaalias 3, vahendas Õhtuleht.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rootsi ei kuulutanud pandeemiaga seoses välja ranget eriolukorda ning rõhub massiimmuunsusele. Loodetakse, et inimesed ise püsivad rohkem kodudes ja hoiavad üksteisega distantsi.

Seda lähenemist on paljud kritiseerinud, kuid on ka takkakiitjaid, nende seas mõned meie opositsioonipoliitikud, kes polnud rahul Eestis kehtestatud reeglitega.

Tõsiasi on aga see, et meil saadi pandeemia tänu eriolukorrale kontrolli alla.

Soome, Taani ja Norra on väljendanud Rootsi olukorra tõttu kartust piiride avamise ees ning Rootsi välisministrile Ann Lindele valmistab seetõttu meelehärmi teiste Põhjamaa riikide soovimatus rootslasi üle piiri lasta.

13 commentsOn Isepäine Rootsi on koroonasurmade arvult elanikonna kohta läinud Euroopas esimeseks

 • Avatar

  rootsi lihtsalt piiras-keelas arstiabile ligipa”a”su vanainimestele, ning sabotaaz, …ja selle asemel et anda eelis mugavus-pagulastele. Seega, need on ka kus kohast surijate arvud tulevad…

 • Avatar

  Valeinfo!!! Aga üldiselt paistab, et vanades heaoluriikides sureb massiliselt – ju seal neid ülivanu ülipalju.
  Tegelikud numbrid 22.05.2020 “Death/1M population” (https://www.worldometers.info/coronavirus/?fbclid=IwAR3VImjAFA9zzCXVABCbOsO6SXNTBhztI-hU8Ue8YBpxzA0k9zBZSWmQpZM):
  1. San Marino 1209; 2. Andorra 660; 3. Belgium 795; 4. Spain 612; 5. Italy 539; 6. UK 536; 7. France 432; 8. Sweden 389 …
  Aga Euroopas on üks riik, kus tõeliselt polnud mingeid piiranguid (ka jalgpallihooaeg jätkus) ja surmasid miljoni kohta 20 !!!!!

  • Avatar

   Vabandust! See ilmselt koroonakriisis kõige targemini käitunud riik on Valgevene !!!!!

 • Avatar

  Probleemiks on see, et nagu Itaalia ja USA (ja mitte ainult nemad aga seal on see TÕESTATUD) pannaks pea iga surm “koroona” alla. USAs oli siegi juhtumeid kus noahaavade kätte surnud isik määratleti kui “koroona surm”. Nii Itaalias kui USAs oli dokumenteeritud juhtumeid kus meditsiini personal AITAS KAASA inimese surmale – tehes seda TEADLIKULT valede ravivõtetega.
  Aktsepeerin arvu kui surnud inimeste hulka aga juba ammu ei usu, et need inimesed surid kõik “koroona” kätte. Sest siegi Nobeli preemia laureaadid – viroloogid on sõna võtnud ja ütelnud, et see lugu on jama – testid näitasid “koroonat” isegi puu ja juurviljadel.
  Arvestades mis poliitiline olukord on Rootsis üldiselt siis unustaksin selle seapesa üldse ära – rootslased on ennast maha mänginud ja täielikult alla lasknud kui Eurooplased.

  • Avatar

   Puu-ja juurviljadelt nagu igalt teiselt pinnalt on võimalik viirust või mistahes nakkustekitajat tuvastada, peab lihtsalt teadma kaua püsib eluvõimelisena ja millistes tingimustes hävib. Aga loomulikult ei taha keegi enda hulka seda “karjaimmuunset”, kes võib osutuda mitteimmuunse “karja” nakatajaks ja ise ka sinna viirust koju tassima ei lähe. Seni kuni üksiküritaja ujub vastuvoolu, pole midagi teha. Üeldakse, et muuta saab ikka igaüks iseennast, mitte teist, siin siis mõtlemiskoht,rootslased. Tundub, et ülejäänud maailm ei kibele keegi end muutma.

  • Avatar

   Nakkustekitajaid kui ka viirusi saab tuvastada nii juur-kui puuviljadelt nagu ka kõikidelt muudelt pindadelt, peab lihtsalt teadma kui kaua on eluvõimeline ja millistes tingimustes hävib. Rootslased peavad leppima, et kui ujub ülejäänud maailmast vastuvoolu, siis ei tahetagi nendega kontakti ei Rootsis, ega piiri taga, sest nende karjaimmuunsus teisi ei puuduta.

 • Avatar

  Rootsi suremus on vähemalt kümme korda suurem pikas perspektiivis võrreldes teiste Läänemeremaade ja Põhjamaadega, seega maksid rootslased oma nn majandusvabaduse surmadega kinni. Aga kuna majandus on piiriülene, siis ei tasunud seegi ennast ära. Rootslased tegid vea ja nende valitsus peaks tagasi astuma, no see aga rootslaste endi teha. Kui lepivad sellise kõrge suremusega, mina ei lepiks…

 • Avatar

  Neid arve ei tasu võtta puhta kullana ega neid võrrelda, kui ei tea, kuidas need arvud on kokku loetud.
  Kas need surmad tekkisid koroona pärast või koos koroonaga? Kuniks sellele pole vastust ning kuniks riigid loevad kokku erineva metoodika alusel, ei ole mõtet eriti mingeid järeldusi teha.

  Selge on vaid see, et poliitikute käitumine on 100% ennustatav, kui jutt käib oletatavast ohust inimeste eludele. Ei pea eriti terav pliiats olema, et aru saada, et poliitikud keeravad kõik kinni, kui selline väide tuleb. Ja vaatamata sellele, mis lõpuks selgub, on poliitikud ikka puhtad poisid, sest inimeste eludega ei saa ju riskida.
  Küsimus on siin see, et miks meil ei ole vastavates ametites spetsialiste ning seal on vaid hallid ametnikud, kes vist otsuseid teevad delfi uudiste pealt?

 • Avatar
  Raivo Suup

  Tervitusi Randperele…

 • Avatar

  Miks arve normaalselt välja ei tooda? Mingi ühes nädalas surnud inimest ei ütle lugejale midagi. Surnud inimesi ühes kuus (nädalas) kokku ja surnud ühes kuus 1000 elaniku kohta riikide lõikes annaks adekvaatse pildi. Selline esitatud info ainult hämab.

  • Avatar
   Lisainfoks

   Artiklis on toodud arvud nädala kohta.
   Üldarvestuses ei ole Rootsi veel kõige ette jõudnud, aga näeb vaeva ja liigub kiiresti üles (loe Rootsi kodaniku moodi: “teised riigid lähenevad” 🙂 ).
   Üks suhtarv, mis Rootsil on paranenud on “suremus”. 1,5 kuud tagasi oli 100-st lõpetatud juhtumist 10 tervenenut ja 90 surnut. Nüüdseks on see 100-st 56 tervenenut.
   Võrdluseks: Soome 100-st 94 terveks, Taani 100-st 95 terveks, Saksamaa 100-st 95 terveks.
   Üldsummasid ja lisandumisi ning riikide arvestust näeb:
   https://www.worldometers.info/coronavirus/
   NB! Seoses eri riikide erineva arvepidamisega tundub kõige usaldusväärsem olema veerg “Deaths/ 1M pop” (klikkides saab järjestada).
   NB! Seoses erineva vööndiajaga, saabuvad andmed erinevatel aegadel. Parim vaadelda päeva algul või päeva lõpul, kui tabel on ühtlaselt täis või täitmata.
   NB! Suuremad riigid saadavad andmeid osade kaupa. Kui tundub, et andmed on kummalised, siis riigi peal klikkides näeb riigi osade saatmise tabeleid.

 • Avatar
  satanisgod.org

  Harvardi ülikooli keemia ja keemiabioloogia osakonna juhataja Charles Lieber on arreteeritud ja talle on esitatud kriminaalsüüdistus USA kaitseministeeriumile „valede, fiktiivsete ja petlike avalduste” esitamises seoses tema sidemetega Hiina valitsuse programmiga välisteadlaste ja -teadlaste värbamiseks. .

  Justiitsministeeriumi teatel valetas 60-aastane Lieber oma kontakti üle Hiina programmiga, mida tuntakse tuhandete talentide plaanina, mida USA on varem märkinud tõsise luureprobleemina. Teda süüdistatakse ka valetamises tulusast lepingust, mille ta sõlmis Hiina Wuhani tehnikaülikooliga.

  Teisipäeval kinnitamata avaldusega ütles FBI eriesindaja Robert Plumb, et nanoteadustele keskendunud Harvardi uurimisrühma juhtinud Lieber on Wuhani ülikoolis asutanud teaduslabori – ilmselt Harvardi teadmata.

  Nagu alati, see Charles Lieber oli juut.

  Tehke Toora Tagasipööramise Rituaali, see muudab maailma paremaks https://www.satanslibrary.org/paintable.html

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused