Josing: ma ei saa aru, mille üle lätlased kurdavad. Kas nad lootsid, et Eesti inimesed jäävadki neile maksuraha tooma?

Uudised,
- Updated
©Scanpix
Marje Josing on lätlaste suhtes kriitiline.

Eesti Konjuktuuriinstituudi direktori Marje Josingu hinnangul tekkis Läti valitsusel paanika kui Eesti otsustas 1. juulist alkoholiaktsiisi langetada.

„Läti valitsuse jutt on väga emotsionaalne ja seal pole arvutusi taga,” sõnas Josing Ärilehele ja märkis, et isegi kui Läti langetab ka aktsiisi nii palju kui on meedias räägitud, siis ei tähendaks see Eesti jaoks midagi katastroofilist ning piirikaubandus väheneks ikkagi.

Ta tõi välja, et Läti alkoholiturul on probleemiks varimajandus ja kui nad suudaksid seda ohjata, siis õnnestuks neil ka rohkem maksuraha kokku koguda. Josingu sõnul on Läti seni rõõmustanud piiril asuvate alkoholipoodide üle, kust on neile hakanud aktsiisitulu juurde laekuma.

„Teiseks, meie aktsiisilangetusega ei teki olukorda, et Eestis oleks alkohol odavam ja lätlane tuleks Eestisse ostma. Ma ei saa aru, mille üle nad kurdavad. Kas nad lootsid, et see on garanteeritud, et Eesti inimene seal käib ja nendele maksuraha toob. See on natukene naeruväärne jutt,” lisas ta.

Konjunktuuriinstituudi juht märkis ka, et alkoholiaktsiisi langetamisega on Lätil endal palju kaotada siseturul. „Läti on kogu aeg vaadanud Eesti hindu. Ma olen olnud Läti parlamendikomisjonides ja kuulanud neid arutelusid. Seal on kogu aeg kalkuleeritud niimoodi, et tõstetakse, aga hoitakse nii, et ei lähenetaks Eestile,” rääkis ta.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused