Kaja Kallas on peaministri koha nimel kõigeks valmis – Postimehe järjekordne pada

Kaja Kallas sammub radadel, kus on juba ammu enne teda käidud, seega pole ta mingi esmaavastaja.

Eesti meedia toodab valimisjärgsetes kajastustes järjest libauudiseid ja laimu, mis meenutab vägagi Trumpi ajastu algust USA-s.

Otsene valeuudis ilmus täna pärastlõunal, kui Postimees kirjutas pärast Reformierakonna koosolekul, et Kaja Kallas otsustas pakkuda peaministri tooli Jüri Ratasele.

Seda “uudist” jõudis võimendada  kohe ka Delfi, kuid täpustsas peagi, et Kaja Kallas lükkas vastava info ümber. Postimees parandas enda loos ka ise selle jama mõne aja möödudes ära, kirjutades: “OLULINE PARANDUS! Kui esialgu kirjutas Postimees, nagu Kaja Kallas oleks pakkunud olukorra lahenduseks ka peaministrikohta Jüri Ratasele, siis tegemist on eksitusega. Tegelikult ütles ta, et seda ta kindlasti pakkuda EI SAA. Palun vabandust eksituse pärast!”

Kas tegu oli inimliku eksituse, reporter soovunelma või sihiliku segadusekülviga niigi meedia poolt hüsteeriliseks köetud ühiskonnas, kuid fakt on see, et sama uudis ilutses Postimehe Facebooki (mitte fake news’i) küljel veel tunni jagu hiljem. Seda ajal, kui kaks konkureerivat meediakanalit Delfi ja Postimees võitlevad kiiruses iga sekundi pärast.

Tõsi oli uudise osast vaid see, et Kaja Kallas üritab teha kõike muud, et käimasolevaid koalitsiooniläbirääkimisi Keskerakonna, EKRE ja Isamaa vahel nurjata ning pakub nüüd kampalööjatele “partnerlust võrdsetel alustel”, mis sisuliselt tähendab seda, et võtke kõik, mis tahate, aga jätke mulle vähemalt peaministri koht alles. Ehk siis täpselt sama hoiak, milles ta ise süüdistab Jüri Ratast.

Samas välistab ta taas läbirääkimised EKRE-ga, kui nüüd ajakirjandus järjekordselt ei valetanud.

Kommentaarid