Kaja Kallase hapud viinamarjad

Kaja Kallas, valijaid tüssava Reformierakonna esimees

Reformierakonna esimees Kaja Kallas säutsus Twitteris Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda pilgates, et kuidas nad ei leia oma fraktsioonist IT- ja väliskaubanduse ministrit, unustades, et ise ei suutnud palju suurema saadikute hulgaga isegi valitsust kokku panna.

„Ikka ei saa aru. Miks ei leia EKRE ministrit nende inimeste seast, kes on valijatelt mandaadi küsinud ja selle on saanud? EKRE fraktsioonis on 19 sellist inimest,“ säutsus Kallas.

Nojah, see, et ta asjadest aru ei saa, on inimese intellektuaalsuse küsimus, kuid viide saadikute arvule mõjub küll üsna kentsakalt, sest Reformierakonna puhul andis rahvas mandaadi 34 saadikule, kuid Kaja Kallas ei suutnud selle kambaga isegi valitsust kokku panna.

Samal teemal lisas Facebookis kütet ka teine kibestunud poliitik Jürgen Ligi, kellele kommentaariumides soovitati üldse mokk maas hoida ning pensionipõlvele mõelda.

See kommentaar kõlas õige vaimukalt: „Oh, ma mäletan seda, et ma omal ajal ei saanud mingi vähemalt kümme aastat aru, miks sinusugune mees riigikogus on. Olgu, täna saan. aga õppimisaeg oli ikka liiga pikk. Midagi uut sa riigikokku ei toonud. Töötasidki seal oma musklid üles. Kui su kardio ja hemoglobiin nii impressiivselt head poleks, poleks Sul ilmselt tänaseni rahvale suurt midagi pakkuda. Lase jalg sirgu, tulevad uued ja teistsugused.“

Kommentaarid