Kalaliidu juht: VTA koostöö M.V.Wooliga jätab sügavalt soovida

Eesti, Uudised,
M V Wool

Saates „Otse Postimehest“ sõnas Eesti Kalaliidu juhataja Valdur Noormägi, et Veterinaar- ja toiduameti (VTA) otsus peatada M.V.Wooli tegevus, mõjub kalatootjale hukatuslikult. Perefirma M.V.Wool ei tea, kuidas edasi liikuda ja leiab, et tööstuse sulgemise otsus oli põhjendamatult karm.

„AS M.V.Wool on olnud tubli ettevõte. Ta on olnud Eesti Kalaliidu liige algusaastatest peale. Selline otsus sisuliselt peatab ettevõtte majandustegevuse. Tekib küsimus, kas selline otsus on põhjendatud või mitte. Me püüame sellele otsusele ka vastust saada, aga praegu on see äärmiselt radikaalne otsus. See on Eesti kalatööstuse ajaloos harukordne,“ lausus Noormägi, lisades, et nüüd peavad ütlema juristid, kas selline teguviis on seadusega kooskõlas või mitte.

„Minu jaoks jääb täiesti arusaamatuks see, et nii VTA kui terviseamet kinnitavad, et toit on inimesele ohutu ja neid võib müüa. Teiseks on väga arusaamatu, et nii Veterinaar- ja Toiduamet kui ka Tervisekaitseamet ei ole fikseeritud aastal 2019 ühtegi haigusjuhtumit. Listeeria tüve bakteriga ST1247. Ja nüüd võtta selline radikaalne samm ette, et päevapealt tehas sulgeda,“ rääkis kalaliidu juht hämmeldunult. „Tavaliselt, kui on Euroopas sellised haiguse puhangud, siis tehas näiteks nagu Ungaris suleti listeeria puhangu ajal mitte hiljem. Praegu me ju mingist puhangust rääkida ei saa, puhangut ei ole.

Ta rääkis ka, et kalaliidu jaoks on see nn analüüside võtmine täielik anomaalia. Kui VTA ametnik võtab ühest ja samast kohast proovid ja paneb nad eraldi anumatesse -üks anum läheb VTA laborisse kontrollimisele, teine läheb tervisekaitseametisse kontrollimisse ja saadakse erinevad tulemused.

„Viimasel ajal koostöö ettevõtte ja VTA vahel jätab ikka sügavalt soovida.  M.V.Wool on praktiliselt täitnud kõiki VTA ettekirjutusi,“ rääkis Noormägi.

Ta ütles, et nulltolerants listeeriabakteri suhtes ei kehti üle Eesti kõikidele ettevõtetele, see kehtib praegu ainult AS M.V.Wool. Seda põhjendati asjaoluga, et on leitud M.V.Wooli nii tootmispindade pealt kui valmistoodangust see bakteritüvi ST1247. Ja seoses sellega on kehtestatud nulltolerants. Teistest ettevõtetest sama tüvega bakterit ei ole leitud. Samal ajal ühtegi haigusjuhtumit ei ole selle bakteri tüvega sellel aastal leitud.

Kommentaarid

3 commentsOn Kalaliidu juht: VTA koostöö M.V.Wooliga jätab sügavalt soovida

 • Avatar

  Siin jääb selline tunne, et mingi hetk jättis Wool kellegile maskmata ja nüüd on käes tagajärjed.
  Selle looga peaks tegelema KAPO kuna on selged korruptsiooni ilmingud näha ja see ON pikemas perspektiivis ohuks tervele riigile.
  KAPO on aga vait kui kult rukkis – huvitav millise partei mõju seal majas “elutseb”!!!

 • Avatar

  Korruptsiooni defineeritakse ametikohast tuleneva võimu ärakasutamisena isikliku kasusaamise eesmärgil.
  Definitsioon on ilmselt puudulik. Korruptiivse tegevusena peaks määratlema ka ametikohast tuleneva võimu ärakasutamist majandusliku kahju tekitamiseks, isiklikku kasu saamata. Ka moraalse kahju tekitamist ametiisiku poolt tuleks hinnata korruptiivseks, sest corruptio tähendab moraalset laostumust, kõlbelisuse rüüstet.

 • Avatar

  Ma arvan, et see ST1247 elab kuskil VTA labori külmkapis mingit oma elu ja sellest ka need (vale) positiivsed. Täiesti selge on, et see mis Wooliga praegu tehakse on juba puhtalt kättemaksuoperatsioon. Tootmine seisma, poodidest kõik kaubad tagasi kutsuda, ladudes kõik hävitada. Mis on selle eesmärk? Ainult üks – Wool pankrotti ajada. Täiesti skandaalne lugu minu arvates. VTA-s tuleks uurimine algatada ja need ametnikud kes selle asja taga on tuleks vastutusele võtta! See kahju on ikka väga-väga suur mida nad korda saadavad. Mitte ainult selle ettevõtte omanikele vaid kõik kes seal töötavad (töötasid) ja nende perekonnad kannatavad. Samuti kannatavad teised kalatööstused sest keegi ei taha enam kala süüa. Ma ei ole kolm-neli kuud poest enam kala ostnud kuigi tean, et kogu see bakteri jutt on jamps. Aga lihtsalt isu on ära aetud.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused