Kas Mailis Reps rakendas oma abielukriisi valimisvankri ette

Mailis RepsMailis Reps

Keskerakondlasest haridus- ja teadusminister Mailis Reps on teinud oma eraelulisest draamast valimiskampaania osa, et potentsiaalsetes valijates kaastunnet tekitada ja neid enda poole meelitada. Kahtlemata läheb see teema eriti hästi peale üksikemadele.

Kui ajakirjandusse ilmus lugu sellest, kuidas Mailis Repsi lätlasest abikaasa postitas sotsiaalmeediasse üles pildi koos oma uue kallimaga Kuubal veedetud, siis oli Mailis Repsi esimene reaktsioon see, et ta ei kommenteeri eraelu. See on ka inimlikult täiesti mõistetav.

Seda kummastavam, et mõni päev hiljem annab ta südantlõhestava intervjuu Eesti Päevalehe nädalalõpulisale, kus ta süüvib üksikasjalikult detailidesse, säästmata oma meest, ennast ja lapsi.

Isegi ilma igasuguste vandenõuteooriateta on ilmselge, et sellise looga anub Reps kaastunnet, arvestades positiivset tagasisidet valimishäälte näol.

Ei oska kommenteerida, kas pärast valimisi saab senine superabielu õnneliku jätku või mitte, kuid kindlasti ei peaks minister oma intiimelus avalikkuse ees nii sügavale laskuma.

Samas, kuidagi ei taha uskuda, et ta sai sellest uuest suhtest teada „gripihaiget last põetades meediat lugedes“, nagu kirjutas Kroonika uus peatoimetaja Ingrid Veidenberg.

“Kui oli vähegi vaba aega, proovisime alati nii palju kõik koos olla kui võimalik. Mis tagasi vaadates oli taas etteheide — meil ei ole olnud ühtki puhkusereisi, kus oleksime olnud ainult kahekesi. See ei olnud võimalik. Ma kujutasin ette, et kui me tööpäevadel nagunii ei ole kõik koos, siis vabadel päevadel tahad ju ometi lastega koos olla. Kui lähed lastega reisile, on tähelepanu aga neil, mitte abikaasal,“ kirjeldas Reps oma elu visiitabielus.

“Aga paarisuhe ei olnud meil ka pidev diskussiooniobjekt. Mõtlesin, et väiksed lapsed kasvavad nii kiiresti, et mõneaastast väiksemat tähelepanu saab hiljem kompenseerida. Mul ei ole kordagi 20 aasta jooksul tulnud mõttesse oma meest petta,“ jätkab ta.

Siinkohal tekib küsimus, kas sellest kõigest oleks juttu olnud, kui ei terendanuks valimised. Ja miks ta ei kasutanud õigust vaikida?

Valimiskampaania käigus on tehtud küll pulmi, kui meenutada Taavi Rõivast, Kaja Kallast jne, ning isegi sünnitatud lapsi, kuid abielulahutus on täiesti uus tase.

Samas, kõik, mis pole keelatud on lubatud, ja taolist reklaamiformaati võib selles valguses lausa geniaalseks pidada.

Mailis Repsil on kuus last, neist noorim sündis 2017. aasta kevadel.

Kommentaarid