Kas perega koosolemine on kuritegu? Viie lapse isa kutsub kuluka presidendi vastuvõtu asendama heategevusega

Eesti, Uudised,
- Updated
©Teet Malsroos/Õhtuleht

Viie lapse isa, MTÜ-de Eesti Lasterikaste Perede Liit ja Lasterikkad Isad liige Andrus Tamm kutsub Õhtulehes avaldatud kirjas asendama presidendi balli heategevusega.

„Nüüd on tõusnud kära, et peaminister ei lähe 24. veebruaril presidendi vastuvõtule, kuna soovib peale paraadi veeta aega oma perega. Tehakse etteheited nagu oleks tegu pühaduserüvetamisega. Halleluuja! No kuidas küll nii?! Luuakse vandenõuteooriaid, et must (või pagan teab, mis värvi) kass on jooksnud peaministri ja presidendi vahelt läbi, tuuakse võrdlusi Jüri Ratase ja Edgar Savisaare vahel, sest viimati nimetatugi ei käinud vastuvõttudel jne. Aga tähele ei panda ühte – et ka peaministril on pere,“ kirjutab lapsevanem.

Ta lisab, et Ratasel sündis lõppeval aastal perre neljas laps ja ta on pidevalt oma töökohustuste tõttu perest eemal.

Presidendi vastuvõtule, mida ka pingviinide paraadiks kutsutakse, ei lähe erinevatel põhjustel ka teisi poliitikuid, sest eelistavad olla koos oma pere või aatekaaslastega.

„Kas tõesti on nn presidendiball nii tähtis, et sellest kõrvalejäämine tekitab negatiivseid emotsioone? Kas eelistus olla oma perega Eesti sünnipäeval on riiklik kuritegu? Ei ole ju! Ja kas ongi presidendi vastuvõtt nii oluline, et see peab olema igal aastal ja sellele kulutatakse vägagi märkimisväärne summa raha? Näiteks 2018. aasta presidendi vastuvõtu eelarve oli 400 000 eurot, millele võib lisada juurde külaliste kulud alates ballikleitidest kuni kohalesõiduni. Võrdluseks toon siia juurde, et samal aastal kogus Jõulutunnel suure vaevaga ja väikeste annetuste kaupa 331 622 eurot,“ seisab kirjas.

Lisaks sellele, et praegune president on sekkunud oma volitusi ületades liigselt valitsuse töömaile, on ta löönud kiilu rahva ja eliidi vahele, on ta löönud kõikuma ka presidendi institutsiooni kui sellise vajalikkuse.

 

Kommentaarid

3 commentsOn Kas perega koosolemine on kuritegu? Viie lapse isa kutsub kuluka presidendi vastuvõtu asendama heategevusega

 • Avatar

  Olen kindel, et kui juhtumisi saab mõni normaalne inimene presidendiks, siis see riigi rahadega oma lähikondlasi võõrustav tegevus saab kiire lõpu.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Alex`il on õigus heategevus st.igasugune raha jägamine erinevate intitutsioonide poolt on rahvale koormav aga jägajatele hästi tulus.Egas muidu ei
  tegeleks meil rahajägamisega nii palju erineva nimetusega organisatsioone aga ikka peab lisaks veel ka kerjama !
  Teisest küljest mitte ainult see pingviinide paraad ei ole liiast vaid liiast on kogu meie väikese riigi presidendi institutsioon.
  Riik mille elanikkond ei anna isegi mõne korraliku linna linnaosa mõõtugi välja aga ameteid st.ka ametnikke on on rohkem kui terves korraliku linna linnavalitsuses.
  Kas Brüsselist tulevate direktiivide lahtimõtestamiseks ja tõlkimiseks on vaja nii palju ametnikke,seoses euro tulekuga Eesti Panga koosseis ainult suurenes jne.Kust paistab siin välja meie suurte juhtide riigimehelikkus ? Või riigimelikkus lõpebki kui oma ninaesine on OK ?
  Kõik toimetavad aga vastutajaid pole ollagi !!

 • Avatar

  jõulutunneli laadsed *kerjandused* olgu pigem olemata. Need on ju kõik valitsuse tegemata jätmised, ning suured institutsioonid neis ei osale, pigem tuleb see raha ikka lihtinimese taskust kes annab ära hinge tagant viimase krossi olles mõjutatud selles pettuse skeemis. Halloo, me ju teame. Nimetagem õige nimega seda kõike.
  Samuti heategevuste tegemine on kõige tulusam nn. vahendustegevus, sest ega siis kogu annetatud raha õigele aadressile lähe. Samamoodi nagu ka on Punase Risti, Greenpeace, jms. hulka muid imelikke olevusi. (teatud kerjandustes on vahendaja ampsamas vahelt 20%).

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused