Kas Postimehe uus peatoimetaja teeb lehest lõpuks sõltumatuma väljaande?

Eesti, Uudised,
©Riigikogu.
Mart Raudsaar

Kas Postimees muutub uue peatoimetaja käe all tasakaalukamaks ja annab rohkem sõna neile, keda seni välditi? ERR vahendab Postimehe konkurentide mõtteid, kes leiavad, et Postimees Grupi omanik tegi uue peatoimetaja valikul konservatiivse ja isegi kristliku sammu.

Mart Raudsaare näol tegi Postimehe omanik Margus Linnamäe konservatiivse ja kristliku valiku, hindas Ekspress Grupi omanik Hans H. Luik uue peatoimetaja isikut ERR-i veebisaates “Otse uudistemajast”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Luik iseloomustas senist meediaettevõte liidu juhti Mart Raudsaart kui alalhoidliku laadiga inimest, kes sai organisatsiooni juhina hästi hakkama.

Ekspress Grupi tegevjuht Mari-Liis Rüütsalu lisas, et Linnamäe on teinud Raudsalu nimetamisega maailmavaatelise valiku, konservatismi poole. Olgu mainitud, et Ekspress Grupi väljaanded on selgelt vasakliberaalset maailmavaadet eelistavad ning seeläbi ei saa sõltumatusest nende puhul rääkida.

Ka Hans H.Luik ise hindab alalhoidliku mõtteviisi kaitsja mängutoomist kõrgelt olukorras, kus globaalselt annavad ajakirjanduses tooni pigem kesklinna intelligentidest vasakpoolsed ajakirjanikud maailma suurlinnades, kes ei adu, mis väljaspool linnu maal rahvastikus laiemalt toimub: “Ajakirjandusringkonnad vajavadki ka konservatiivsemaid hääli.”

Samas eitas Rüütsalu, nagu teeksid Ekspress Grupi väljaanded vastukaaluks pingutusi liberaalsema, vasakpoolsema maailmavaate väljendamiseks: “Meil pole kindlasti loodud mingit ühisrinnet kuskile poole kaldumiseks,” väitis ta. Lugejad näevad, kuidas asjad tegelikult on.

Kommentaarid

2 commentsOn Kas Postimehe uus peatoimetaja teeb lehest lõpuks sõltumatuma väljaande?

  • Avatar

    Tänahommikuses Terevisioonis distantseeris Mart Raudsaar ennast konservatiivsusest ja isamaalisusest küllaltki ühemõtteliselt. Samas, et liberaalsuse poole kreenis massimeediat pisutki tasakaalustada, ei piisa Postimehes rõhutatud neutraalsusest, mis tähendaks jätkuvalt sõna andmist Eesti riiki, rahvusi, rasse ja Jumala seadmusi vihkavatele liberaalidele/sotsidele. Konservatiivne kallutatus oleks õiglasem. Ja selle taotlemist ei tohiks häbeneda.

  • Avatar

    Senikaua kui meedia väljaanded sõltuvad/kuuluvad pankadele ei tule sealt mingit sõltumatust.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused