Keskerakondlik linnavalitsus koos presidendiga üritavad tõrvikurongkäiku torpedeerida kontserdiga

Uudised,
- Updated
©Rauno Vahtre
Tõrvikurongkäik 2018

Keskerakondlik Tallinna linnavalitsus korraldab riigipea heakskiidul samaaegselt Eesti Vabariigi aastapäeval peetava tõrvikurongkäiguga selle lähistel kontserdi ilmselge eesmärgiga torpedeerida rahva seas populaarset ettevõtmist.

Kahjuks on selline lähenemine järjekordne näide meie rahva otsesest lõhestamisest ja provokatsioonist, mida tehakse nii linnavalitsuse kui ka presidendi heakskiidul.

Kuna traditsioonilise tõrvikurongkäiku korraldab EKRE ning sinna on oodata tuhandeid inimesi, tahetakse selle paralleelse kergemuusikakontserdiga vähendada rahvuskonservatiivide rolli ja solkida kaunist ettevõtmist Eesti sünnipäeval.

Kui sellist kontserti Vabariigi aastapäeval üldse korraldada, siis miks mitte päevasel ajal, mil sinna tuleks sadu nautijaid ja püha tähistajaid? Aga see tehakse ebaloomulikul ajal, pool üheksa õhtul ja peaaegu südaööni, pealegi on järgmine päev tööpäev. Traagelniidid paistavad eredalt läbi – kontsert on selleks, et kasvõi noori tõrvikurongkäigust eemale meelitada.

Kui tõrvikurongkäik Vabaduse väljakul algab kell 20 ning tõrvikuid hakatakse soovijaile jagama juba tunni jagu varem, siis Tallinn korraldab kell 20.30- 23.00 Islandi väljakul vabaõhukontserdi koos videoetendusega “Aja mustrid”.

Tõrvikurongkäik läbi vanalinna tänavate jõuab umbes kell 21 tagasi Vabadussõja võidusamba jalamile, kus laulab Tõnis Mägi.

Islandi väljaku esisel platsil peetaval kontserdil astuvad samal ajal üles ansamblid The Swingers, Rein Rannap, Maarja-Liis Ilus, Ott Lepland jt.

Kava järgi tuleb sinna rahvast tervitama ka president Kaljulaid, kel peaks samal ajal olema hoopis pingviinide paraadil lähedalasuvas Estonia teatris. Presidendi vastuvõtule on kutsutud 1000 külalist. Kontsertlavastuse loomise ja tehnilise teostuse maksumus on 110 000 eurot ning kogu sündmuse maksumuseks on planeeritud 250 000 eurot.

Paraku ei jõua pidevalt rahva ühtsusest kõnelev riigipea tervitama tuhandeid rongkäigul osalejaid, kes tulevad Tallinnasse kokku igast Eesti nurgast. Eelmisel aastal oli osalejaid üle viie tuhande.

EKRE juhatuse liikme Siim Pohlaku sõnul on tõrvikurongkäigule oodatud kõik Eestit armastavad inimesed ning tegu pole protestiüritusega, vaid kogu eesti rahva ühise peoga, millega tähistatakse eestlaste vabadust ja iseotsustusõigust. Tõrvik ehk teejuht pimeduses on vabadusvõitluse sümbol.

Korraldajad soovitavad rongkäigule võimalusel kaasa võtta Eesti rahvuslippe. Plakatid ning vabariigi aastapäevale sobimatu sümboolika ja loosungid palutakse koju jätta.

Mis aga on Tallinna linna kultuuriameti poolt Islandi väljakult korraldatava kontserdi puhul tore, on see, et just samas kohas protesteeris EKRE mõni kuu tagasi rändepakti vastu – seega on koht ette soojaks tehtud.

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused