Lauri Mälksoo: Lääne armulikkuse reservid Venemaa suhtes pole ikka veel ammendunud

Uudised,
- Updated
©ITAR-TASS

Tartu ülikooli rahvusvahelise õiguse professor Lauri Mälksoo ütles pärast Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (OSCE) otsust taastada Vene delegatsiooni õigused, et Lääne armulikkus Venemaa suhtes ei ole ikka veel ammendatud, vahendas ERR.

“Tänase Euroopa Nõukogu ENPA otsuse valguses tuua Venemaa tagasi, tunnen, et leidis kinnitust minu 2017. aastal kirja pandud järeldus, “isegi täna ei ole Lääne armulikkuse reservid Venemaa suhtes ikka veel ammendatud”,” kirjutas Mälksoo Twitteris. ENPA otsustas ööl vastu teisipäeva 118 poolt- ja 62 vastuhäälega taastada Venemaa delegatsiooni õigused assambleel. EN peatas Venemaa hääleõiguse pärast Krimmi annekteerimist 2014. aastal, mida Ukraina ja suurem osa maailmast peavad ebaseaduslikuks. Kreml ei ole protestiks selle vastu alates 2017. aastast tasunud 33 miljoni euro suurust aastast liikmemaksu.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused