Luuserid Tarand ja Rõivas valasid kaotusepisaraid

Euroopa Parlamendi valimistel jäi valusalt välja sotse esindav Indrek Tarand, reformierakondlane Taavi Rõivas, uks jäi suletuks ka Keskerakonnast putku pannud üksikkandidaat Raimond Kaljulaidile. Keegi neist ei ole suutnud ka oma suurt pettumust peita.

Valusaim kukkumine oli just Tarandil, kel jäi Brüsseli kohast lahutama 31 häält ning Marina Kaljurannaga koos lendab europarlamenti vaid kõigest alla 3000 hääle saanud Sven Mikser.

Kümme aastat Euroopas olnud Tarand ei osanud ajakirjandusele veel rääkida oma järgmiste sammude kohta. Memuaare ta kirjutama ei hakka. „Eks horisondil tuleb vaadata, kuhu tuuled puhuvad ja kohaneda uue olukorraga. See ei ole minu jaoks ekstreemne olukord,“ ütles piltlikult öeldes endale jalaga tagumikku virutanud klounpoliitik.

Kümne aasta tagustel eurovalimistel sai Tarand üksikkandidaadina 102 460 häält ja osutuks valituks. 2014. aasta valimistel sa ta poole vähem hääli – 43 369 -, kuid osutuks ikkagi valituks. Nüüd kandideeris Tarand sotside nimekirjas ning sai 2856 häält.

Suurt pettumust võis aimata endise peaministri Taavi Rõivase näos. Reformierakonna teine number Euroopa Parlamendi valimistel sihtis hoolega kohta Brüsselis, kuid jäi esimesena väljatute hulgas välja ja sai 7707 häält, jäädes Urmas Paedaga võrreldes valgusaastate taha.

„Eks natukene jääb ikka kripeldama, kui näed, et oled esimene, kes jääb joone alla,“ nuuksus Rõivas Postimehele. Uute Uudiste andmetel oli enesekindel Rõivas Brüsselis juba lasteaiakohti otsinud ja valmistus Belgiasse kolima.

Lisaks Tarandile peavad Brüsselist ära tulema ka Igor Gräzin, Ivari Padar ja Tunne Kelam.

Vägevalt põrus ka lootusi hellitanud Eesti 200 ning kõvasti pingutanud Raimond Kaljulaid, kes pidi kaotuse korral diskoriks hakkama, nagu ta oma Facebooki seinal lubas.

Kommentaarid