Maaeluminister Mart Järvik osaleb Hiinas digikohtumisel ja arutab Pekingiga e-kaubandust

Uudised,
©Tiit Blaat/Ekspress Meedia
Rahvuskonservatiivist maaeluminister Mart Järvik ajab maaeluasju siin- ja sealpool riigipiire.

EKRE-poolne maaeluminister Mart Järvik suundub visiidile Hiina digiteemalisele põllumajandusministrite kohtumisele, ent plaanib arutada ka e-kaubanduse küsimusi ning osaleda toidumessil.

“Meie ettevõtted on väga huvitatud Hiina turust ja oleme viimaste aastate jooksul allkirjastanud mitu toiduohutuse protokolli, mis avavad turu Eesti põllumajandustoodetele,” ütles maaeluminister Mart Järvik. “Kohtumisel puudutatakse ka e-kaubandust ja me näeme seda kui ühte võimalustest, kuidas jõuda oma kõrge kvaliteediga toodanguga Hiina kõige nõudlikuma tarbijani,” rääkis ta pressiteate vahendusel.

Neljapäeval külastab maaeluministeeriumi delegatsioon Eesti ettevõtteid Hiina suurimal toiduinnovatsiooni messil SIAL China. Eesti ühisstendi messil SIAL China korraldab EAS, stendil osalevad AS Balsnack International Holding, EBM Grupp AS, Revala OÜ, AS A. Le Coq, Saku Õlletehase AS, Heimtal Spirits OÜ, Distillirium OÜ, Haage Joogid OÜ ja Tanker Brewery OÜ.

Reedel, 17. mail osaleb minister Hiina ning Kesk-ja Ida-Euroopa riikide põllumajandus- ja kaubanduskoostöö foorumil, mille peamiseks teemaks on digitaliseerimine ja maaelu edendamine. Lisaks kohtub Järvik Hiina põllumajandusminister Han Changfuga, kellega arutab Eesti ja Hiina kaubandussuheteid ning koostöövõimalusi eelkõige teaduse ja tehnoloogia valdkonnas.

Allikas: BNS

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused